GRYJak zacząć grać w CS?

Jak zacząć grać w CS?

Counter-Strike to jedna z bardziej popularnych serii gier FPS nastawionych na rozgrywki sieciowe. Jak zacząć grać w CS? Oto krótki poradnik jak zdobyć grę, którą wersję wygrać i jak się przygotować by odnosić sukcesy. 

 

Najnowszą odsłoną serii jest Counter-Strike: Global Offensive. Gra zadebiutowała w 2012 roku i stała się niezwykle popularna, odbierając graczy poprzednim częściom: Counter-Strike: Source i niezwykle popularnemu wiele lat temu Counter-Stirke 1.6. Inne wersje, np. Counter-Strike: Condition Zero nie są już tak często wybierane. 

 

Jak zacząć grać w CS? - zdjęcie

 

Jeśli chcemy rozpocząć zabawę z serią, warto sięgnąć po Counter-Strike: Global Offensive - jest to jedyna rozwijana część, posiadająca dobrą oprawę graficzną oraz atrakcje, jakich nie odnajdziemy w starszych częściach. Są to m.in. nowe tryby gry (deathmatch, uproszczony, demolka) czy funkcje personalizacji broni (skórki, naklejki). 

 

Counter-Strike: Global Offensive, podobnie jak poprzednie części, nie posiada wersji demonstracyjnej, więc konieczne jest kupienie pełnej wersji gry, która jest dystrybuowana na platformie Steam. Do gry wymagane jest konto gracza.

 

Counter-Strike: Global Offensive jest produkcją nastawioną na rozgrywki sieciowe. Nie ma kampanii dla pojedynczego gracza czy fabularnych misji, ale przed rozpoczęciem gry, warto przejść samouczek. To podstawowe szkolenie pozwalające zapoznać się ze sterowaniem. Nim przystąpimy do rozgrywania meczów z prawdziwego zdarzenia, warto podszkolić swoje umiejętności: rozegrać kilka meczów lokalnie, z botami. Sterowane przez komputer postacie będą łatwym celem, który pozwoli poćwiczyć celność i zapoznać się z mapami, których znajomość jest niezwykle ważna. 

 

Jak zacząć grać w CS? - zdjęcie 2

 

Po krótkim wprowadzeniu w mechanikę rozgrywki, można rozpocząć zabawę w trybie deathmatch, pozwalającym na ćwiczenie celności, a następnie skierowanie się do trybu uproszczonego. To klasyczny tryb znany ze starszych wersji Counter-Strike, w którym gracze dzielą się na drużyny i rywalizują ze sobą na mapach, gdzie należy podłożyć (w przypadku terrorystów) lub rozbroić (w przypadku sił antyterrorystycznych) bombę lub bronić lub odbić zakładników. W tym trybie gracze mogą w dowolnej chwili opuszczać rozgrywkę i nie ma możliwości zranienia kompana. 

 

Najbardziej wymagającym trybem rozgrywki jest Turniejowy, w którym rozpoczęciem zabawy wiąże się z koniecznością pozostania do końca meczu, który może trwać nawet 1,5 godziny. Wszystko zależy od która drużyna pierwsza zdobędzie 16 punktów za wygrane rudny. Opuszczenie rozgrywki w trybie turniejowym jest karane banem na uczestniczenie w tych rozgrywkach. Podobnie sprawa wygląda gdy będziemy nagminnie ranić innych członków drużyny. Poza tym, warto pamiętać, że w Counter-Strike: Global Offensive nie można korzystać z hacków, czyli ułatwień pozwalających na widzenie przez ściany czy automatyczne celowanie. Stosowanie aimbotów, wallhacków i innych oszustw może zostać wykryte przez system walczący z cheaterami. Gracze mogą również zgłaszać podejrzane osoby, które są weryfikowane i karane czasowo lub na stałe. 

 

Jak zacząć grać w CS? - zdjęcie 3

 

Counter-Strike: Global Offensive może dać setki godzin świetnej zabawy, ale warto pamiętać, że przed przystąpieniem do walki na turniejowych serwerach, warto najpierw poznać mapy, charakterystyki zachowania się broni i podszkolić swoją celność.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: