SOFTWAREJak założyć hasło na folder z plikami?

Jak założyć hasło na folder z plikami?

Często zdarza się tak, że z naszego domowego komputera korzystają także inne osoby - rodzeństwo, rodzice, czasem znajomi. Jeżeli na dysku twardym posiadamy pliki lub foldery, do których chcielibyśmy mieć dostęp wyłącznie my, trzeba założyć na nie hasło. Jest na to kilka sposobów - od najbardziej skomplikowanych, gdzie należy ustawiać konkretny system plików, następnie tworzyć odpowiednie pliki zabezpieczające, po te najprostsze, które pozwalają na szybie zabezpieczanie hasłem folderów za pomocą prostych, darmowych programów. My opiszemy, naszym zdaniem bardzo prosty, a zarazem skuteczny sposób zakładania hasła na folder z plikami.

 

Jak założyć hasło na folder z plikami? - zdjęcie

 

Na początku należy pobrać i zainstalować darmowy program o nazwie Lock A Folder. Jest on niezwykle lekki i prosty w obsłudze. Po zainstalowaniu oprogramowania (trwa to zaledwie kilkanaście sekund, a cały proces jest zautomatyzowany), uruchamiamy je. Teraz należy ustalić znane tylko nam, unikalne hasło do programu, tzw. Master Password.

 

Jak założyć hasło na folder z plikami? - zdjęcie 2

 

Następnie automatycznie otwarte zostanie okno z panelem programu, które umożliwi nam szyfrowanie wybranych folderów. Wybieramy więc pliki lub całe foldery, na które chcemy założyć hasło i klikamy w opcję Lock A Folder. Całość właśnie została zabezpieczona. Dostęp do wybranych folderów będziemy mogli uzyskać wyłącznie po wpisaniu ustalonego wcześniej hasła. Jeżeli w przyszłości będziemy chcieli skorzystać z zawartych w tym folderze treści, musimy wejść do panelu głównego programu, wybrać folder z którego chcemy skorzystać i kliknąć opcję Unlock A Folder.

 

Jak założyć hasło na folder z plikami? - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak założyć hasło na folder z plikami?

  • ~ ARTUR WSZYSTKO ŚWIETNIE ALE GDZIE PORADNIK JAK ODBLOKOWAĆ FOLDER JAK SIĘ NIE PAMIĘTA NO I CZY PO ODINSTALOWANIU PLIKI BĘDĄ DOSTĘPNE CZY TEŻ NIE

PARTNERZY SERWISU: