SOFTWARECo to jest Origin?

Co to jest Origin?

Origin to stosunkowo nowy twór w branży cyfrowej dystrybucji gier wideo – powstał dopiero w 2011 roku, ale jego historia jest znacznie bogatsza. Podwaliny pod Origin dało EA Download Manager – znana od 2005 roku platforma pozwalają na nabywanie gier firmy Electronic Arts. W 2011 roku pojawił się jej następca – Origin, mający być konkurencją dla Steama, lidera rynku cyfrowych gier PC. 

 

Co to jest Origin? - zdjęcie

 

Początkowo Origin zaczynał jako sklep, w którym oferowane były jedynie tytuły od Electronic Arts. Teraz w ofercie są również tytuły innych wydawców Codemasters (np. GRID 2), Ubisoft (Assassin's Creed IV: Black Flag) czy Warner Brothers (Batman: Arkham City Game of the Year Edition). Aktualnie w portfolio Origin jest ponad 300 gier i dodatków, z czego większość to produkty Electronic Arts. W porównaniu ze Steamem to niewiele – platforma Valve ma ponad 2000 pozycji w swojej ofercie, ale działa wiele lat dłuższej. Niektóre tytuły dostępne w Origin są tytułami ekskluzywnymi, których nie znajdziemy na Steamie – tak jest np. z Battlefield 4. 

 

Co to jest Origin? - zdjęcie 2

 

Origin cały czas się rozwija, wprowadza nowe funkcje i produkty do oferty. Aktualnie sklep działa w wersji przeglądarkowej dostępne pod adresem origin.com oraz w ramach aplikacji. 

 

Klient Origin to aplikacja na komputery z systemem Windows dająca dostęp do sklepu, gier oraz komunikatora ze znajomymi. Wewnątrz programu wbudowano moduł służący do automatycznej aktualizacji gier oraz samego klienta. Obsługa programu jest bardzo prosta – jeśli w naszej bibliotece mamy jakieś tytuły, wystarczy kliknąć na zakładkę Moje Gry, kliknąć prawym przyciskiem myszy na okładkę i wybrać interesującą nas opcję.

 

Origin cały czas się rozwija, jednak wraz z ekspansją, pojawiają się kontrowersje dotyczące szpiegowania użytkownik platformy. EA wycofało się z tych praktyk, jednak niektórzy użytkownicy mają uraz do usługi tego wydawcy.

Autor

Michał
2+2=

Komentarze - Co to jest Origin?

  • ~ avis ORIGIN TO SYFFFF

PARTNERZY SERWISU: