INTERNETJak zarabiać na publikacji filmów na You Tube?

Jak zarabiać na publikacji filmów na You Tube?

Pierwszym kryterium, jakie trzeba spełnić, jest odpowiedni typ materiału, jaki publikujemy. Ważne jest, by użytkownik posiadał prawa autorskie do filmu, który pojawia się na kanale – dotyczy to zarówno warstwy wideo, jak i dźwiękowej. Ważne jest niewykorzystywanie muzyki, do której nie mamy praw. 

 

Jeśli film jest naszego autorstwa, możemy zarabiać na wyświetlaniach. Jak to zrobić? 

 

Podstawową kwestią jest posiadanie konta AdSense, które umożliwia emisję reklam. Posiadając Konto Google, wystarczy wjeść na stronę Google AdSense

 

Jeśli mamy już konto, należy wejść do panelu ustawień kanału i wywołać zakładkę Monetyzacja. Następnie. trzeba wybrać opcję Powiązanie z AdSense

 

Jak zarabiać na publikacji filmów na You Tube? - zdjęcie

 

By sprawdzić czy dany film zarabia, wystarczy wejść do panelu z filmami. Jeśli jest zielona ikonka - zarabia. Jeśli nie - wybierz film i z rozwijanej listy Działania, kliknij Zarabiaj. Następnie można wybrać formaty reklam, które będą wyświetlane.

 

Jak zarabiać na publikacji filmów na You Tube? - zdjęcie 2

 

Przy niektórych filmach możliwe jest wyłączenie funkcji zarabiania na wyświetleniach aż do chwili przedstawienia praw autorskich do wszystkich składników filmu.

 

Jak zarabiać na publikacji filmów na You Tube? - zdjęcie 3

 

Warto również pamiętać, że akceptacja przez Google emisji reklam nie oznacza, że każde wyświetlenie będzie generowało przychód. Muszą znaleźć się reklamodawcy chętni na publikację reklamy przed twoim filmem, a część użytkowników używa narzędzi blokujących reklamy lub wyłącza te wyświetlane w formie wideo przed filmem.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: