SOFTWAREJak zmienić nazwy wielu plików za jednym zamachem?

Jak zmienić nazwy wielu plików za jednym zamachem?

Jeśli lubimy fotografować z pewnością na dysku mamy całe setki, a nawet tysiące zdjęć. Możemy je umieszczać w katalogach, ale jeśli pochodzą z różnych urządzeń (aparatu, smartfona itp.) z pewnością mają różne, niewiele mówiące i nieestetycznie wyglądające nazwy. Jak je zmienić szybko, prosto i skutecznie?

Co prawda możemy zmieniać nazwy wszystkich plików z osobna, ale jeśli w katalogu mamy kilkaset zdjęć, jest to raczej zły pomysł. Na szczęście istnieje sposób, aby zmienić nazwy wszystkich zdjęć jednocześnie po kilku kliknięciach myszą. Jak to zrobić? To nic trudnego i nawet początkujący użytkownicy z pewnością sobie z tym poradzą. Przypuśćmy, że w katalogu mamy zdjęcia o różnych nazwach.

Jak zmienić nazwy wielu plików za jednym zamachem? - zdjęcie

Jeśli chcemy zmienić nazwę wszystkich zdjęć na np. „Nowe Infiniti” nie musimy klikać na każde ze zdjęć, wywoływać menu kontekstowe, wybierać opcję Zmień nazwę, a następnie kolejno wpisywać: Nowe Infiniti 1, Nowe Infiniti 2, Nowe... itd. Aby wszystko zrobić szybko i sprawnie, wystarczy zaznaczyć wszystkie pliki, a następnie nacisnąć klawisz F2. Po chwili pojawi się okno, a w nim wpiszemy nazwę główną, czyli Nowe Infiniti i naciskamy Enter. Po chwili wszystkie nazwy zostaną zmienione automatycznie.

Jak zmienić nazwy wielu plików za jednym zamachem? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: