INTERNETJakie są najlepsze polskie strony do testowania łącza internetowego?

Jakie są najlepsze polskie strony do testowania łącza internetowego?

Decydując się na stałe łącze internetowe liczymy na to, że dostaniemy to, za co płacimy. Niestety często zdarza się tak, że realna prędkość Internetu a to, co zapewnia operator na umowie to dwa różne światy. Niekiedy chcemy również sprawdzić, jaką mamy realną prędkość wysyłania i pobierania. Jak to zrobić?

Wystarczy znaleźć w sieci stronę testującą połączenie internetowe. Czy to jest aż tak proste? Niestety nie, gdyż w sieci znajdziemy mnóstwo stron, które z testowaniem mają niewiele wspólnego, za to z wyłudzaniem pieniędzy i prywatnych danych już tak. Należy więc bardzo uważać i korzystać tylko z zaufanych serwisów, a tych jest bardzo niewiele. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które pozwolą szybko i sprawnie przetestować prędkość Internetu.

Należy jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do testowania prędkości łącza internetowego warto ograniczyć wszystkie zmienne, które pośrednio lub bezpośrednio mogą wpłynąć na wiarygodność ostatecznego wyniku. Chodzi przede wszystkim o aktywne komunikatory, przeglądarki internetowe, programy do ściągania plików oraz wszystkie aplikacje, które korzystają z połączenia internetowego. Dla bezpieczeństwa powinniśmy pozostawić włączony pakiet antywirusowy, aby uniknąć ryzyka zainfekowania komputera. Dziś przedstawimy Wam polskie strony do testowania łącza. Już wkrótce na naszych łamach pojawi się tekst o zagranicznych alternatywach.

Vectra.pl/test

Zaczniemy od komercyjnego rozwiązania, czyli strony stworzonej przez polskiego operatora oferującego między innymi usługę dostępu do Internetu. Jeśli korzystamy z internetu tej sieci i chcemy wykonać test powinniśmy pamiętać, że firmowi dostawcy usług testowania łącza internetowego mogą „faworyzować” swój własny Internet. Dlatego też warto wynik porównać z niezależną stroną do testowania Internetu.

Jakie są najlepsze polskie strony do testowania łącza internetowego? - zdjęcie


Test-Lacza.pl


Alternatywą dla powyższej propozycji może być strona test-lacza.pl. Jest to jedna z najpopularniejszych propozycji (wysoka pozycja w Google po wpisaniu „testowanie łącza”). W tym przypadku mamy do czynienia z bardzo prostym interfejsem – w części centralnej znajduje się swego rodzaju licznik. Aby rozpocząć test, wystarczy kliknąć na „Start” i poczekać na wyniki.

Jakie są najlepsze polskie strony do testowania łącza internetowego? - zdjęcie 2


Pingtest.pl


Jeśli poszukujemy nieco bardziej zaawansowanego wyniku, ale nadal chcemy korzystać z polskiej usługi, powinniśmy zwrócić uwagę na stronę pingtest.pl. Wypada wspomnieć, że za pomocą tego serwisu sprawdzimy nie tylko prędkość odbierania i wysyłania danych, ale również opóźnienie łącza (ping) w przypadku małych i dużych pakietów ze wskazaniem średniego opóźnienia. To idealna alternatywa dla osób, które chcą sprawdzić szybkość łącza pod kątem gry online.

Jakie są najlepsze polskie strony do testowania łącza internetowego? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: