INTERNETJakie są najlepsze zagraniczne strony do testowania łącza internetowego?

Jakie są najlepsze zagraniczne strony do testowania łącza internetowego?

Niedawno sprawdzaliśmy „Jakie są najlepsze polskie strony do testowania łącza internetowego?”, dziś natomiast przetestujemy trzy popularne zagraniczne alternatywy. Sprawdźmy więc, jak sprawdzić podstawową prędkość pobierania oraz wysyłania, jak również szczegółowe dane na temat łacza internetowego.

Speedtest.net

Zaczniemy od witryny Speedtest.net. Warto zaznaczyć, że o ile polskie serwisy testujące łącze internetowe mają pewne ograniczenia, to już zagraniczne strony tego typu oferują bardzo wiele funkcji. Idealnym przykładem jest właśnie powyższa propozycja. Nie jest to z pewnością narzędzie dla początkujących, gdyż generowane dane są bardzo dokładne i szczegółowe, choć z drugiej strony  obsługa nie należy do skomplikowanych. 

 

Jakie są najlepsze zagraniczne strony do testowania łącza internetowego? - zdjęcie

 

Za pomocą speedtest.net przeprowadzimy test łącza internetowego na podstawie połączenia pomiędzy komputerem a najbliższym serwerem zdalnym w okolicy. Strona automatycznie dobiera najbliżej zlokalizowany serwer, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby przetestować swoje łącze przy połączeniu z serwerem na drugim krańcu świata. Należy zwrócić uwagę na zaawansowany system skanowania. Już po pierwszej wizycie na stronie nasz komputer zostanie zlokalizowany, dostaniemy lokalizację najbliższego serwera, zaś po ponownej wizycie nasze wcześniejsze wyniki będą przechowywane i dostępne na stronie.

SpeedOf.Me

Na uwagę zasługuje także usługa o nazwie SpeedOf.Me, której cechą charakterystyczną jest obsługa silnika HTML5. Oznacza to, że narzędzie działa szybciej i sprawniej w porównaniu do odpowiedników napisanych w języku Flash lub Java. Co ciekawe, stronę możemy bez problemu uruchamiać na urządzeniach mobilnych firmy Apple oraz z systemem operacyjnym Android. Minusy? Do wyboru mamy zaledwie 21 różnych serwerów, więc wybór najodpowiedniejszego może być drobnym problemem. Wadą może być również nieco archaiczny interfejs, ale na dobrą sprawę ma to być narzędzie do testowania szybkości łacza, a nie palety kolorów monitora.

 

Jakie są najlepsze zagraniczne strony do testowania łącza internetowego? - zdjęcie 2

 

Bandwidthplace.com

Dla tych, którzy chcą przetestować jedynie prędkość łacza internetowego przygotowano usługę o nazwie Bandwidthplace.com. Serwis oferuje bardzo prosty w obsłudze interfejs oraz bardzo szybkie działanie – po wybraniu serwera oraz uruchomieniu programu, cały test trwa tylko kilkanaście sekund. Niestety wybór serwerów jest bardzo niewielki, zaś wyniki nie są w żaden sposób zapisywane, choć jeśli chcemy sprawdzić tylko prędkość (np. zgodność z umową), taki zakres funkcji w zupełności wystarczy.

 

Jakie są najlepsze zagraniczne strony do testowania łącza internetowego? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: