MOBILEKonfiguracja WiFi dla Androida w domu

Konfiguracja WiFi dla Androida w domu

Obecnie niemal każdy, kto posiada łącze internetowe w domu, korzysta z niego poprzez bezprzewodową sieć WiFi. Niezależnie od dostawcy (Orange, UPC, lokalna telewizja kablowa, Netia) cały proces konfiguracji sprzętowej wygląda podobnie. Poniższy tekst pokaże Wam krok po kroku w jaki sposób korzystać z domowej sieci WiFi na urządzeniu mobilnym z systemem Android.

 

Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - zdjęcie

 

Monter wysłany przez operatora, który dostarcza nam Internet zazwyczaj konfiguruje posiadany przez nas komputer tak, by ten bez problemu komunikował się z siecią. Połączenie bezprzewodowe uzyskujemy za pomocą tzw. routera (niewielka skrzynka, do której podłączony jest kabel telefoniczny lub internetowy). Aby móc połączyć nasz smartfon z Internetem musimy ze wspomnianej skrzynki spisać kilka istotnych informacji, które znajdują się na specjalnej plakietce zazwyczaj na spodniej części routera.

 

1. Po pierwsze SSID. Jeśli nie ustalaliśmy sami w menu routera dostępnym z poziomu komputera nazwy, ta wypisana jest na wspomnianej wcześniej plakietce jako SSID. To zazwyczaj ciąg znaków (liter i cyfr).

 

2. Po drugie zabezpieczenie WPA lub WPA2: jest to hasło zabezpieczające naszą sieć przed dostępem osób niepowołanych. Żadne urządzenie nie połączy się z routerem bez wpisania tego hasła.

 

Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - zdjęcie 2

 

Kiedy już mamy wymagane dane, bierzemy do ręki smartfon. Aby móc korzystać z domowej sieci WiFi wchodzimy w menu głównym w USTAWIENIA, następnie wybieramy Wi-Fi i włączamy je specjalnym przełącznikiem w prawym górnym rogu. Po uruchomieniu WiFi należy kliknąć w SZUKAJ i po chwili na ekranie wyświetlą się wszystkie sieci WiFi, które są w zasięgu naszego smartfona. Nasza zazwyczaj jest na samej górze, gdyż mamy z nią najsilniejsze połączenie (konfigurując sieć najlepiej znajdować się jak najbliżej routera).

 

Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - zdjęcie 3 Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - zdjęcie 4

 

Klikamy w nazwę interesującej nas sieci (w naszym przypadku jest to POLMFORMA). Po kliknięciu pojawia się okno umożliwiające wpisanie hasła. W odpowiednie pole wpisujemy hasło, które wcześniej spisaliśmy z plakietki umieszczonej na spodniej części routera. Pamiętajmy, że należy tutaj uwzględnić wielkość liter! Po wpisaniu hasła klikamy POŁĄCZ. Dosłownie po kilku sekundach powinniśmy uzyskać połączenie. Od tej chwili możemy do woli korzystać z szybkiego domowego internetu na naszym smartfonie lub tablecie z Androidem.

 

Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - zdjęcie 5 Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - zdjęcie 6

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: