MOBILEJak w Photoshopie zmienić kolor oczu?

Jak w Photoshopie zmienić kolor oczu?

Od dawna wiadomo, że Photoshop jest bardzo potężnym narzędziem, które w rękach wprawnego grafika potrafi czynić cuda. My zajmiemy się nieco mniejszymi cudami, a mianowicie zmianą koloru oczu. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Aby zmienić kolor oczu na zdjęciu wystarczy praktycznie kilka minut modyfikacji w Photoshopie. W pierwszej kolejności otwieramy program, a następnie wybieramy zdjęcie, które chcemy zmodyfikować. Następnie warto powiększyć obszar roboczy, tj. oczy na zdjęciu, aby modyfikacja była jak najbardziej komfortowa i dokładna. W tym celu naciskamy klawisz Ctrl i naciskamy + lub – na klawiaturze.

Jak w Photoshopie zmienić kolor oczu? - zdjęcie

W następnym kroku za pomocą narzędzia „Lasso wielokątne” (znajdziemy je po lewej stronie w pasku narzędzi) zaznaczamy tęczówkę oka. Należy pamiętać, aby robić to precyzyjnie, ponieważ każda niedokładność będzie potem mocno widoczna. Gdy już obrysujemy jedno oko, trzeba przejść do drugiego. Aby to zrobić, należy podczas obrysowania przytrzymać klawisz Shift.

Jak w Photoshopie zmienić kolor oczu? - zdjęcie 2

Następnie klikamy na obraz prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Wtapianie i wybieramy standardową ilość promienia 5 pikseli. Po zatwierdzeniu wyboru przyciskiem OK przechodzimy do wybierania i dopasowywania kolorów. W tym celu przechodzimy do Obraz, następnie Dopasowania i wybieramy Barwa/Nasycenie.

Jak w Photoshopie zmienić kolor oczu? - zdjęcie 3

Teraz możemy wybrać dowolny kolor tęczówki. W tym celu zaznaczamy opcję Koloruj i przesuwamy suwaki wyszukując odpowiednią barwę. Po wybraniu wszystkich opcji klikamy na OK i zapisujemy zdjęcie. Warto zapisać je pod inną nazwą, aby nie stracić oryginalnej wersji.

Jak w Photoshopie zmienić kolor oczu? - zdjęcie 4

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: