INTERNETNajlepszy translator online

Najlepszy translator online

Niegdyś translatory były oferowane jedynie w formie rozbudowanych i dość drogich programów komputerowych. Dziś ich popularność spada, bo coraz większą jakość oferują translatory online - najczęściej bezpłatne narzędzia do tłumaczenia w locie tekstów z różnych języków. Oto najlepsze z nich!

 

Najlepszy translator online - zdjęcie

 

Bez wątpienia najbardziej popularnym narzędziem jest Google Tłumacz. Narzędzie cechuje się wsparciem dla kilkudziesięciu języków: zarówno tych najbardziej popularnych, jak i niszowych. Jakość tłumaczenia jest na tyle dobra, że nie powinniśmy mieć problemów ze zrozumieniem przetłumaczonego tekstu. Program stara się dostosowywać znaczenie słów do kontekstu zdania, ale nie zawsze udaje mu się to bezbłędnie. Programiści przygotowali funkcję sugerowania lepszego tłumaczenia. 

 

Poza tym, Google Tłumacz posiada funkcję tłumaczenia całych stron internetowych, a użytkownicy Google Chrome mogą automatycznie oglądać strony w wersji poddanej translacji.

 

Najlepszy translator online - zdjęcie 2

 

Podobną funkcjonalność posiada Bing Translator. Narzędzie jest wykonane przez Microsoft i w swoim ogólnym zarysie jest tożsame z Google Tłumacz. Jako, że korzysta z innego mechanizmu i słowników, tłumaczenie w różnych przypadkach może różnić się od produktu translatora Google. 

 

Warto wspomnieć, że oba translatory online posiadają syntezator mowy, pozwalający na sprawdzanie wymowy tłumaczonych słów lub całych zdań. Google Tłumacz i Bing Translator to najlepsze translatory online. Nie oznacza to, że nie ma innych narzędzi. Warto wspomnieć chociażby polską inicjatywę Translatica.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: