MOBILEJak zrobić zrzut ekranu w telefonie z Androidem?

Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie z Androidem?

Chciałbyś wykonać zrzut ekranu w telefonie z Androidem, ale nie wiesz jak to zrobić? W poniższym poradniku przedstawiamy praktyczne porady, dzięki którym bez trudu zrobicie zrzut ekranu w telefonie z Androidem.

 

Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie z Androidem?  - zdjęcie


Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie z Androidem?

Generalnie większość telefonów wyposażonych w system Android od wersji 4.1. posiada jeden sposób na wykonywanie zrzutów ekranu. Aby zrobić zrzut ekranu, należy wcisnąć jednocześnie przycisk odpowiedzialny za zasilanie i blokadę ekranu oraz przycisk zmniejszania głośności. Po chwili trzymając te 2 przyciski powinien mrugnąć ekran jak przy robieniu zdjęć – usłyszymy również charakterystyczny dźwięk. Zrzut ekranu zapisywany jest automatycznie w pamięcie wewnętrznej. Aby go obejrzeć, należy przejść do folderu Pictures/Screnshots (Zdjęcia/Zrzuty ekranu). Sposób ten działa m.in. na urządzeniach: Sony Xperia, LG L5, Alcatel C7 i innych.

Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie Samsung Galaxy?

Nieco inaczej wykonujemy zrzuty ekranu w smartfonach Samsung Galaxy. Aby wykonać zrzut ekranu, należy przytrzymać przycisk Home (symbol domku, oznaczający powrót do ekranu głównego) oraz przycisk zasilania. Po przytrzymaniu kilka sekund obu przycisków wykonamy zrzut ekranu, któy automatycznie zapisze się w pamięci wewnętrznej. Aby go obejrzeć, należy przejść do folderu Pictures/Screnshots (Zdjęcia/Zrzuty ekranu). Sposób ten działa m.in. na urządzeniach: Galaxy S3, Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy Trend.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: