MOBILEJak znaleźć utwór, nie znając autora ani tytułu?

Jak znaleźć utwór, nie znając autora ani tytułu?

Usłyszeliście właśnie jakiś kawałek, który bardzo Wam się spodobał, ale nie macie pojęcia kto go wykonuje, ani jaki nosi tytuł? Nic straconego - dzięki kilku prostym trickom zademonstrujemy w jaki sposób można szybko poznać zarówno autora, jak i tytuł tej piosenki.

 

 

Google

Jeżeli akurat siedzicie przed komputerem, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki Google. Jedyny warunek - musicie znać choć część tekstu piosenki (najlepiej sprawdza się wpisywanie słów refrenu). Nie musi być to całe zdanie lub dokładna kolejność słów. Czasem wystarczy podobna sentencja, aby Google znalazło to, o co nam chodzi. Na końcu sentencji warto wpisać słowo "song" lub "piosenka". Powinno to zawęzić krąg poszukiwań.

 

Jak znaleźć utwór, nie znając autora ani tytułu? - zdjęcie

 

 

Shazam

Nieco prostszym sposobem jest użycie aplikacji mobilnej Shazam. Warunkiem jest jednak posiadanie smartfona z systemem Android, Widnows Phone lub iOS. Na początku pobieramy i instalujemy wyżej wymienioną aplikację (jej darmową wersję na smartfony z Windows Phone znajdziecie TUTAJ). Po odpaleniu i wybraniu odpowiedniej opcji (duży przycisk na środku ekranu), przykładamy smartfon do głośnika, z którego wydobywa się dźwięk. Po dosłownie kilku sekundach na ekranie pojawia się wykonawca oraz tytuł piosenki. Baza piosenek programu Shazam jest na bieżąco aktualizowana i znajdują się w niej wszystkie najpopularniejsze utwory, jak również duża część tych nieco mniej znanych.

 

Jak znaleźć utwór, nie znając autora ani tytułu? - zdjęcie 2

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: