GRYRockstar aktualizuje… GTA IV!

Rockstar aktualizuje… GTA IV!

Aktualizacje to domena nowych gier. O tych starszych twórcy zazwyczaj szybko zapominają, ale w przypadku GTA jest nieco inaczej. Co ciekawe, nie mówimy to o piątej części gry, ale o czwartej. Tak, czwartej! Oddział Rockstar Games postanowił wypuścić łatkę do GTA IV, która swoją premierę miała w 2008 roku. Jakie zmiany przynosi łatka i czy to szansa na odświeżenie świetnej gry?

 

Prawdę mówiąc rewolucji nie uświadczymy i to może dziwić oraz zastanawiać, dlaczego twórcy sięgnęli po ten stary tytuł i wprowadzili kilka zmian. Nie jest to żaden „remaster”, których ostatnio było sporo, ani dodatkowe misje. Ot kilka poprawek, których mogliśmy się spodziewać np. kilka tygodni po premierze.

 

Rockstar aktualizuje… GTA IV! - zdjęcie

 

W aktualizacji znajdziemy niewielkie zmiany. Dodano między innymi kod dla problemów z połączeniem z serwerami Games for Windows Live, dodaje Windows 8 i 10 do listy kompatybilnych systemów i obrazek kontrolera przy jego konfiguracji w menu. Poprawiono też kilka błędów, takich jak niemożliwość skończenia misji „Out of Commission”, jeśli liczba klatek na sekundę przekraczała 60, zablokowane opcje graficzne na nowszych kartach grafiki, błędy przewijania tekstu i wyświetlania minimapy w pewnych rozdzielczościach. Dodatkowo dokonano drobnych poprawek w optymalizacji.

 

 

I właśnie w optymalizacji leży największy problem. Gdyż od samego początku nawet najmocniejsze komputery nie były w stanie obsłużyć gry bez większych lub mniejszych przycięć. Nawet obecne potwory wydajności mają problemy. Ot, taki mamy klimat. A raczej – takie mamy GTA IV. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: