MOBILETablet nie łączy się z internetem pomimo, iż znajduje router

Tablet nie łączy się z internetem pomimo, iż znajduje router

Właśnie kupiliśmy tablet. Radość z nowego gadżetu od razu wywołuje uśmiech na twarzy. Włączamy go, ustawiamy i próbujemy połączyć się z domowym internetem poprzez sieć WiFi. I tutaj pojawia się problem. Nasze urządzenie znajduje sieć (router wifi), łączy się z nim (poprawnie wpisane hasło), wszystko na pozór wygląda tak, jak powinno. Niestety okazuje się, że po połączeniu z routerem nie mamy dostępu do Internetu. Przyczyn może być kilka. My opiszemy te, które są najczęstsze i postaramy się zaproponować rozwiązanie problemu.

 

Tablet nie łączy się z internetem pomimo, iż znajduje router - zdjęcie

 

Sytuacja z brakiem połączenia z Internetem, pomimo tego, iż tablet widzi router (sieć WiFi) zdarza się najczęściej w przypadku urządzeń mało znanych, chińskich marek. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić w takim wypadku jest sprawdzenie połączenia z Internetem na innym urządzeniu z systemem Android (smartfon, inny tablet). Jeżeli w tym przypadku wszystko działa jak należy to znaczy, że wina leży po stronie naszego nowego tabletu.

 

Rozwiązaniem problemu będzie ustawienie stałego adresu IP. W przypadku urządzeń z systemem Android 4.x należy wejść w Ustawienia > Sieci. Przytrzymać dłużej opcję Sieci i po pojawieniu się menu wybrać modyfikuj sieć. Tam na sztywno wpisujemy wszystkie potrzebne dane: adres IP sieci, DNS oraz bramę. W przypadku tabletów z systemem Android 2.3 oraz starszych wchodzimy w Ustawienia WiFi > Menu > Zaawansowane i tutaj wpisujemy dane sieci.

 

Jeśli zaś okaże się, że inne urządzenia z Androidem również mają problem z połączeniem z Internetem, oznacza to, że winę ponosi router. Najczęstszą przyczyną tego problemu jest zły kanał routera. Aby go zmienić na właściwy, czyli na kanał 5 (channel 5 lub CH5) należy wejść w ustawienia routera. Zazwyczaj robi się to wpisując w pasku przeglądarki internetowej (na komputerze) adres IP bramy (routera). Powinno pojawić się okno logowania (login oraz hasło). Po zalogowaniu się, odnajdujemy odpowiednią opcję i wybieramy kanał 5. Szczegółowe instrukcje dotyczące zmiany kanałów powinny znajdować się w instrukcji obsługi posiadanego przez nas routera.

 

Tablet nie łączy się z internetem pomimo, iż znajduje router - zdjęcie 2

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: