GRYTOP 5: Najlepsze przeglądarkowe gry strategiczne

TOP 5: Najlepsze przeglądarkowe gry strategiczne

Oferta darmowych gier przeglądarkowych jest ogromna. Pośród nich znajdziemy wiele świetnych gier strategicznych, które pozwalają na prowadzenie własnego przedsiębiorstwa, budowę miasta czy zarządzanie państwem. Oto najlepsze z nich. 

 

Rail Nation

 

W Rail Nation możesz stać się potentatem branży transportowej – budujesz imperium kolejkowe na obszarze jednego z 50 miast i rozwijasz się razem z nim. Rozbudowujesz linię kolejową, organizujesz kursy, zajmujesz się dostawą towarów i zdobywaniem uprawnień na transport kolejnych towarów. Gracze łączą się w stowarzyszenia, w których wspierając się, rozwijają potęgę kolejową. 

 

TOP 5: Najlepsze przeglądarkowe gry strategiczne - zdjęcie

 

Rail Nation jest rozbudowane, ma świetną oprawę graficzną i ciekawy model rozgrywki. 

 

Grepolis 

 

W Grepolis cofasz się do starożytności, a konkretnie do czasów potęgi greckich polis. Stajesz się zarządcą jednego z niewielkich miast-państw i obok innych graczy, rozwijasz potęgę gospodarczą, kulturową i militarną. 

 

TOP 5: Najlepsze przeglądarkowe gry strategiczne - zdjęcie 2

 

Gra posiada mechanikę charakterystyczną dla dobrych produkcji strategiczno-ekonomicznych, okraszoną świetną grafiką i ciekawą tematyką historyczną. Twórcy dobrze odwzorowali klimat starożytności, charakterystyczne budowle i obyczaje. 

 

Supremacy 1914

 

Trzecia propozycja w naszym zestawieniu to rzecz dla miłośników bitew i historii XX wieku. Gra jest wymagająca, nie zachwyca grafiką jak dwie poprzednie, ale jako strategia wojenna osadzona w realiach I Wojny Światowej, nie ma sobie równych. 

 

TOP 5: Najlepsze przeglądarkowe gry strategiczne - zdjęcie 3

 

Rozgrywka jest toczona na mapie świata, a gracz kieruje jednym losowo przyznanym państwem. Podobnie jak inni gracze. Każda sesja gry to rywalizacja do 30 osób, więc jak na przeglądarkową grę strategiczną, Supremacy 1914 nie ma charakteru masowej strategii, co zwiększa realizm rozgrywki. 

 

Anno Online

 

Anno przeniesione do realiów przeglądarkowej gry nie straciło swoich atutów – to nadal dobra strategia ekonomiczna, w której ciężar rozgrywki został postawiony na handel. 

 

TOP 5: Najlepsze przeglądarkowe gry strategiczne - zdjęcie 4

 

Anno Online wygląda świetnie i ma sprawdzoną mechanikę rozgrywki, więc nic dziwnego, że przyciąga graczy. 

 

Goodgame Empire   

 

Goodgame Empire zostało stworzone zgodnie z najnowocześniejszymi trendami w tworzeniu gier przeglądarkowych.  Rozgrywka jest prowadzona niemal w pełnym oknie przeglądarki, a grafika robi wrażenie swoją szczegółowością i atrakcyjnym designem. 

 

TOP 5: Najlepsze przeglądarkowe gry strategiczne - zdjęcie 5

 

Gracz zajmuje się rozbudową twierdzy, zbieraniem surowców oraz prowadzeniem działań wojennych, które skupiają się na oblężeniach.

 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: