INTERNETTVN Player problem z buforowaniem?

TVN Player problem z buforowaniem?

Z darmowego odtwarzacza online TVN Player korzysta coraz większa liczba użytkowników. Dzięki niemu możemy oglądać nasze ulubione programy, seriale oraz show emitowane na antenie stacji TVN. Niestety czasem możemy napotkać na różnego rodzaju problemy z odtwarzaniem. Jednym z nich jest kiepska jakość buforowania materiału wideo.

 

TVN Player problem z buforowaniem? - zdjęcie

 

Jakie mogą być tego przyczyny i jak zaradzić problemowi? Po pierwsze należy sprawdzić prędkość łącza internetowego. Może się bowiem zdarzyć tak, że pomimo obiecanej przepustowości nasz dostawca internetowy nie wywiązuje się z umowy i w rzeczywistości prędkość jest dużo niższa niż deklarowana. Aby w szybki sposób sprawdzić prędkość łącza, wystarczy odwiedzić stronę www.speedtest.net i kliknąć rozpocznij test. Po dosłownie kilkunastu sekundach dowiemy się, jaką mamy przepustowość łącza. Aby płynnie odtwarzać materiały wideo na TVN Player w zadowalającej jakości, łącze powinno mieć co najmniej około 5-6 Mbps.

 

Przyczyną słabego buforowania się materiału mogą być również indywidualne ustawienia komputera. Częstą przeszkodą w odtwarzaniu są uruchomione programy antywirusowe, firewalle lub programy do pobierania plików p2p. Przed skorzystaniem z TVN Player należy więc upewnić się, że jest on dodany jako wyjątek do programu antywirusowego, a w czasie odtwarzania wideo nie pobierać w tle żadnych innych plików. Mogłoby to bowiem w znacznym stopniu zapychać nasze łącze.

 

Aby podnieść jakość odtwarzania musimy także zadbać o odpowiednio nowe oprogramowanie. TVN Player wymaga wtyczek MS Silverlight w wersji 5.0 lub jego nowszej wersji oraz Adobe Flash Player 10.X lub jego nowszej wersji.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: