INTERNETTvn Player problem z dźwiękiem?

Tvn Player problem z dźwiękiem?

TVN Player to jeden z najpopularniejszych polskich odtwarzaczy online'owych, za pośrednictwem którego możemy oglądać filmy, seriale oraz powtórki naszych ulubionych programów stacji TVN. Niestety czasem zdarza się, że na niektórych komputerach użytkownicy mają różnego rodzaju problemy z odtwarzaniem. Jednym z nich jest problem z jakością dźwięku lub całkowity jego brak. Jak temu zaradzić? Czytajcie dalej.

 

Tvn Player problem z dźwiękiem? - zdjęcie

 

W niektórych przypadkach winowajcą może być sama przeglądarka internetowa. Najprostszym rozwiązaniem w tym przypadku jest próba uruchomienia TVN Player na innej niż dotychczas przeglądarce. Na rynku jest wiele ciekawych propozycji. My proponujemy Google Chrome, Internet Explorer lub Firefox.

 

Tvn Player problem z dźwiękiem? - zdjęcie 2

 

Jeśli jednak po zainstalowaniu nowej przeglądarki w dalszym ciągu mamy problemy z dźwięku to jest to prawdopodobnie spowodowane wtyczką Silverlight, która odpowiada za odtwarzanie multimediów w TVN Player. Aby spróbować pozbyć się problemu należy pobrać Silverlight i zainstalować lub jeśli mamy już zainstalowaną wtyczkę, usunąć ją (odinstalować) i zainstalować na nowo. Jeśli w dalszym ciągu będą pojawiały się problemy z dźwiękiem, oznacza to, że wtyczka jest uszkodzona. Aby to naprawić, na początku musimy zamknąć wszystkie okna przeglądarki i odinstalować wtyczkę Silverlight oraz PlayReady. Ten ostatni znajdziecie w katalogu C:\ProgramData\Microsoft\PlayReady. Następnie pobieramy specjalnego FIX-a z oficjalnej strony Microsoft (https://support.microsoft.com/kb/2608523) i instalujemy i restartujemy komputer. Teraz pozostało jeszcze na nowo zainstalować Silverlight i gotowe. Wszystko powinno działać poprawnie.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: