INTERNETUps... wystąpił błąd serwera. E-mail nie został wysłany (#007) – co oznacza i jak naprawić?

Ups... wystąpił błąd serwera. E-mail nie został wysłany (#007) – co oznacza i jak naprawić?

Poczta elektroniczna to obecnie najpopularniejsza forma komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Internetu. Dlatego też jakiekolwiek błędy uniemożliwiające wysyłkę wiadomości są bardzo irytujące. Przykładem może być błąd „Ups... wystąpił błąd serwera. E-mail nie został wysłany. (#007)”. Jak go naprawić?

 

Powyższy błąd pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy występują problemy w komunikacji pomiędzy komputerem źródłowym a siecią lub serwerem docelowym. Przyczyn może być wiele i nie zawsze oznaczają one problem z połączeniem internetowym.

 

Oczywiście problem z Internetem jest podstawową przyczyną – jeśli komputer nie ma połączenia z siecią, pojawi się powyższy błąd. Błąd może występować również w sytuacji, gdy problem sieci leży nie po stronie użytkownika, ale np. dostawcy sieci lub serwera odbiorcy.

 

Warto pamiętać, że błąd może wywołać również konflikt oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Najczęściej wywołują go nieznane dodatki do przeglądarki, sama przeglądarka, jak również pakiety zabezpieczające zainstalowane w systemie. Aby rozwiązać problem, warto próbować wysłać maila z innej przeglądarki – jeśli to poskutkuje, problem leży w domyślnej przeglądarce np. w wadliwych wtyczkach.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: