GRY5 najlepszych gier online z zombie w roli głównej

5 najlepszych gier online z zombie w roli głównej

Tematyka zombie jest niezwykle popularna w popkulturze – powstają komiksy, seriale, filmy oraz gry wideo. W sektorze gier online również nie brakuje produkcji z zombie w roli głównej. Przedstawiamy Wam subiektywne zestawienie 5 najlepszych tytułów tego typu. 

 

The Breach 

 

The Breach nie jest typową grą o zombie. Najczęściej fabuła tego typu produkcji jest sytuowana w post-apokaliptycznym świecie. Gracz eksploruje miasto i walczy z kolejnymi falami zombie. W przypadku The Breach połączono elementy science fiction z tematyką zombie. 

 

5 najlepszych gier online z zombie w roli głównej - zdjęcie

 

Gracz wchodzi w skórę śmiałka, którego zadaniem jest sprawdzenie co dzieje się na statku kosmicznym, z którym stracono łączność. Szybko okazuje się, że załoga statku zamieniła się w zombie, a w kolejnych sektorach ogromnej maszyny pojawiły się różnorodne potwory. Gracz, uzbrojony po zęby, walczy z zombie i odkrywa kolejne fragmenty fabularnej układanki. 

 

Zombie Impaler

 

Zombie Impaler to lekka, zręcznościowa gra z elementami logicznymi, w której nie atakują nas hordy biegających zombie. Tym razem są one nieruchomym celem, a naszym zadaniem jest odpowiednie wycelowanie łuku, by je zlikwidować.   

 

5 najlepszych gier online z zombie w roli głównej - zdjęcie 2

 

W Zombie Impaler konieczne jest odpowiednie ustawianie trajektorii lotu strzały i dostosowanie siły przez odpowiednie naciągnięcie cięciwy. Gra posiada atrakcyjną, rysunkową grafikę i świetną animację. Postacie zombie wykonano z dużą starannością i pomysłem. Warstwa przygotowania technicznego jest jedną z największych zalet.

 

Dead Frontier

 

W opozycji do Zombie Impaler stoi Dead Frotnier, który nie jest produkcją na kilka minut. To wciągające MMO osadzone w post-apokaliptycznym świecie, w którym na każdej ulicy czają się żywe trupy.

 

5 najlepszych gier online z zombie w roli głównej - zdjęcie 3

 

Gracz kreuje bohatera pod względem wyglądu i zdolność i rusza do eksploracji miasta opanowanego przez zombie. Dead Frontier to klasyczne MMO, w którym zbieramy przedmioty i pieniądze, kupujemy coraz lepsze bronie i wykonujemy różnorodne zadania. Kolejne doświadczenia na polu walki, podnoszą nasz poziom doświadczenia. 

Mimo, że część rozgrywki toczy się w przeglądarce w formie strony internetowej, to walka z zombie ma charakter gry zręcznościowej – trójwymiarowy silnik graficzny Unity pozwolił na stworzenie sugestywnego świata pełnego detali.

 

Dead Zed

 

Dead Zed to propozycja dla osób lubiących widowiskowe gry online – to trójwymiarowa strzelanka z dopracowaną warstwą audiowizualną. 

 

5 najlepszych gier online z zombie w roli głównej - zdjęcie 4

 

Mechanika rozgrywki jest prosta – to typowy celowniczek, czyli gra, w które nie możemy sterować bohaterem, a jedynie celownikiem broni, w którą jest wyposażony. Zadaniem gracza jest walka z falami zombie, które próbują zdobyć jego farmę. Mimo, że gra nie jest nowatorska, to została zrealizowana z dbałością o najmniejszy szczegół, dzięki czemu to dobra zabawa na kilka wolnych chwil.

 

Zombotron

 

W sektorze gier online znajdziemy perełki zrealizowane z duchem niezależnych gier indie. Jedynym z takich tytułów jest Zombotron – wysmakowana stylistycznie gra łącząca w sobie elementy platformówki z grą akcji.

 

5 najlepszych gier online z zombie w roli głównej - zdjęcie 5

 

Cel jest prosty – musimy wyeliminować przeciwników, którym sobie zombie. By to zrobić , eksplorujemy zmyślnie zaprojektowane etapy. Dużą zaletą Zombotron jest świetna stylistyka graficzna kojarząca się z najlepszymi niezależnymi grami sprzedawanymi np. na platformie Steam.

 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: