GRYCzym są kody do gier?

Czym są kody do gier?

Kody do gier to ułatwienia, które twórcy programują w swojej produkcji, a później udostępniają je, by osoby, nie mogące przejść jakiegoś etapu, mogły kontynuować rozgrywkę. 

 

Kody są przygotowywane do wielu produkcji i dotyczą jedynie rozgrywek dla pojedynczego gracza. Wszystkie kody wpisuje się w czasie zabawy np. wywołując konsolę (przyciskiem ~) lub bezpośrednio w rozgrywce. Kody to najczęściej ciągi znaków lub zbiory słów, często nawiązujące do popkultury. 

 

Czym są kody do gier? - zdjęcie

 

W zależności od gry, kody mogą modyfikować różne aspekty rozgrywki: dawać dostęp do najlepszych broni, zwiększać konto pieniężne gracza czy uzupełniać amunicję. Niektóre kody mają humorystyczny charakter easter eggów np. aktywują zabawnie wyglądające pojazdy.

 

Korzystając z kodów warto pamiętać, że mogą one mieć wpływ na charakter gry – możemy zostać pozbawieni możliwości zdobywania osiągnięć lub całkowicie zaburzyć środowisko rozgrywki, tak że tytuł nie będzie sprawiał nam frajdy. 

 

Warto zwrócić uwagę, że kody to tylko te ułatwienia, które tworzy producent gry. Inną sprawą są trainery, które są rozpowszechniane w postaci zewnętrznych aplikacji, ingerujących w rozgrywkę bez zgody producenta.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: