GRYJak sterować świnią w Minecraft?

Jak sterować świnią w Minecraft?

Minecraft to gra, która zrobiła ogromną karierę tak w Polsce, jak i na świecie. Obecnie grają w nią miliony użytkowników. Nie każdy jednak zna wszystkie możliwości tej produkcji. Twórcy bowiem w każdej z aktualizacji dodają coś nowego. Jedną z ciekawszych funkcjonalności jest możliwość jazdy na świni w wybranym przez nas kierunku. Jak tego dokonać, dowiecie się w dalszej części poradnika.

 

Jak sterować świnią w Minecraft? - zdjęcie

 

Świnie w Minecraft spotykamy dość często. Do tej pory służyły głównie jako źródło mięsa wieprzowego. Jednak od wersji 1.4 możemy się na nich poruszać jednocześnie nimi sterując. Pozwala to na dość szybkie przemierzanie mapy i znacznie usprawnia poruszanie się. Co należy wiedzieć, aby móc sterować świnią?

 

Jak sterować świnią w Minecraft? - zdjęcie 2

 

Na początku musimy znaleźć odpowiednie zwierzę. Świnie, którymi da się sterować mają siodło. Kiedy już taką znajdziemy, potrzebny nam jeszcze będzie kij z marchewką. Aby stworzyć ten przedmiot, musimy scraftować ze sobą wędkę oraz marchewkę. W ten oto sposób dostajemy narzędzie służące do sterowania świnią. 

 

Jak sterować świnią w Minecraft? - zdjęcie 3

 

Kiedy już zbliżymy się do zwierzęcia, wyciągamy kij z marchewką i wskakujemy na siodło. Od tej chwili mamy pełną kontrolę. Świnia bowiem uda się dokładnie tam, gdzie skierujemy marchewkę. Sterowanie jest banalnie proste i daje użytkownikowi wiele możliwości. Dzięki temu możemy na przykład urządzać wyścigi czy budować tory przeszkód dla świń. Warto jednak pamiętać, że świnie w Minecraft nie potrafią pływać.

 

Jak sterować świnią w Minecraft? - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: