GRYJak wymienić dysk w PS4?

Jak wymienić dysk w PS4?

Standardowy dysk jest zbyt mały? Sony przewidziało możliwość wymiany dysku bez konieczności wizyty w profesjonalnym serwisie. Jak to zrobić?

 

Jak wymienić dysk w PS4? - zdjęcie

 

Należy pamiętać, że dysk do PS4 musi być w rozmiarze 2,5-cala, czyli taki, jaki wykorzystywany jest w laptopach. Tradycyjny 3,5-calowy dysk znany z komputerów stacjonarnych nie będzie pasował. Dysk do PS4 nie może być większy niż 2 TB!

 

Gdy dysk mamy już przygotowany,  konieczne jest przygotowanie kopii zapasowej systemu.

 

Przygotuj pamięć przenośną (pendrive, dysk zewnętrzny). Stwórz folder PS4. Wewnątrz niego stwórz kolejny folder - tym razem o nazwie UPDATE.

 

Pobierz plik aktualizacji systemu (https://deu01.ps4.update.playstation.net/update/ps4/image/2014_1024/rec_7b03609b5a027e6bd0ba29cd7a5d8d6d/PS4UPDATE.PUP) i zapisz go w folderze UPDATE.

 

Pliki z gier (np. punkty zapisu) możesz przenieść do chmury na PlayStation Network (tylko dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus) lub przekopiować na pendrive’a. 

 

PS4 – poradnik wymiany dysku

 

Jak wymienić dysk w PS4? - zdjęcie 2

 

Obudowę PS4 można ściągnąć bez konieczności posiadania narzędzi. Wystarczy energiczny ruch, który pozwoli ściągnąć jej błyszczącą część. Teraz za pomocą zwykłego śrubokręta krzyżaka możesz odkręcić obudowę dysku, wysunąć ją wraz ze obudową. Odkręć dysk od stelaża i zamontuj nowy dysk. Po przykręceniu dysku do konsoli,  możesz włożyć pamięć masową, przytrzymaj przez co najmniej 7 sekund przycisk włączania konsoli i uruchom go w trybie awaryjnym i wybierz opcję Zainicjuj PS4 (zainstaluj ponownie oprogramowanie systemu).

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: