RTVAmplituner kina domowego - co to takiego?

Amplituner kina domowego - co to takiego?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup kina domowego. Niektórzy decydują się na niedrogie zestawy z odtwarzaczem płyt Blu-ray, które zaoferują podstawowe parametry, inni zaś mają większe wymagania i chcą zakupić zaawansowany zestaw z głośnikami oraz amplitunerem. Zacznijmy zatem od początku, czyli amplitunera. Co to takiego i do czego służy?

 

Każde dobre kino domowe nie może obejść się bez dobrej jakości amplitunera. Ale co to w ogóle jest i do czego służy? Otóż jest to specjalne urządzenie składające się z wielokanałowego wzmacniacza, odbiornika radiowego, dekodera dźwięku i sterownika. To wszystko zamknięto w jednej, zazwyczaj dość dużej obudowie wielkości komputera stacjonarnego. Urządzenie to posiada jeden wspólny układ zasilania, który jest w stanie napędzić podłączonego do niego głośniki.

 

Amplitunet to tak naprawdę serce kina domowego, do którego podpinamy z jednej strony telewizor, jako urządzenie wyjścia, z drugiej strony zaś wszystkie urządzenia, które mają być źródłem dźwięku tj. komputer, odtwarzacze płyt Blu-ray lub DVD, konsole etc. Do amplitunera podłączamy również głośniki pasywne (bez zasilania). W zależności od klasy amplitunera, możemy podłączyć od 5 do kilkunastu głośników.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: