RTVJaki system w telewizorze będzie najlepszy?

Jaki system w telewizorze będzie najlepszy?

Obecnie nowoczesne telewizory przypominają nieco smartfony – w nich też podstawowa funkcja została niemal wyparta przez multum innych opcji. Kiedyś telewizor służył tylko do oglądania programów, dziś to prawdziwe centra multimedialne zastępujące wiele urządzeń. Który system w telewizorze sprawdzi się najlepiej?

 

Obecnie na rynku panują trzy główne systemy operacyjne stosowane w telewizorach. Głównym jest oczywiście Google Android TV, który spotkamy w takich modelach, jak Sony, Philips czy też TCL. Oprócz tego rozróżniamy Tizen OS w telewizorach marki Samsung oraz WebOS w telewizorach LG.

 

Jaki system w telewizorze będzie najlepszy? - zdjęcie

 

Największą uniwersalnością oraz elastycznością, jeśli chodzi o dostępne aplikacje i dodatki, charakteryzuje się system Android TV. To system, który po kilku uproszczeniach został przeniesiony ze smartfonów. Oznacza to, że większość aplikacji, znanych ze smartfona, może zostać uruchomiona na ekranie telewizora. Może to być przeglądarka internetowa, aplikacja społecznościowa, aplikacja serwisu z filmami, poczta e-mail a nawet gry. Problemem może być nieco większe skomplikowanie obsługi oraz spadki w wydajności, szczególnie na tańszych modelach telewizorów.

 

Systemy Tizen OS oraz WebOS odpowiednio w telewizorach marki Samsung oraz LG oferują większą prostotę i stabilność, niestety kosztem elastyczności oraz możliwości personalizacji. Mimo to zapewniają wysoką wydajność praktycznie w każdych warunkach oraz gwarantują, że zaprojektowane pod konkretny system aplikacje będą działały bez zarzutu.

 

 

Reasumując, nieco bardziej doświadczeni użytkownicy, którym zależy na możliwości personalizacji telewizora oraz instalacji wielu znanych ze smartfona aplikacji, powinni wybrać model z systemem Android TV. W innym przypadku systemy Tizen OS oraz WebOS zapewnią prostą, stabilną obsługę i wystarczającą funkcjonalność.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: