RTVSłuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Dla wielu użytkowników smartfonów, słuchanie muzyki podczas spaceru, podróży, uprawiania sportu czy też relaksu w domu to nieodzowny rytuał. Na rynku dostępne są najróżniejsze słuchawki w różnych cenach, ale bardzo często pojawia się jedno pytanie – przewodowe czy bezprzewodowe? Które sprawdzą się najlepiej?

 

Trudno wybrać uniwersalne rozwiązanie, które sprosta wymaganiom wszystkich grup odbiorców. Jeśli ktoś jest melomanem i przykłada wielką wagę do jakości dźwięku, z pewnością wybierze audiofilskie słuchawki przewodowe. Jeśli jednak komuś zależy na komforcie nawet kosztem jakości, sięgnie po rozwiązanie bezprzewodowe.

 

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe? - zdjęcie

 

 

Najpopularniejszym rozwiązaniem są oczywiście słuchawki przewodowe. Zapewniają bezproblemowe, choć nie zawsze wygodne połączenie ze źródłem. To rozwiązanie najprostsze i teoretycznie najtańsze – podstawowe modele możemy kupić za kilkanaście złotych – ale topowe słuchawki przewodowe mogą kosztować kilka tysięcy złotych. Specjaliści solidarnie uważają, że połączenie przewodowe, szczególnie w przypadku wysokiej jakości kabli, daje bezstratny przesył dźwięku najwyższej jakości.

 

 

Jeśli jednak ktoś woli wygodę, swobodę i brak splątania kablami, często uprawia sport lub po prostu nie chce korzystać z tradycyjnych rozwiązań, powinien zdecydować się na słuchawki bezprzewodowe. Co prawda podstawowe modele mogą generować średniej jakości dźwięk, ale dla osób uprawiających sport, jest to rozwiązanie idealne. Topowe modele bezprzewodowe, kosztujące nierzadko kilka tysięcy złotych, posiadają liczne systemy poprawiające jakość dźwięku.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: