RTVSoundbar – co to takiego?

Soundbar – co to takiego?

Wielu miłośników kina kupuje duże telewizory z matrycami o wysokiej rozdzielczości. Obraz jest z pewnością imponujący, ale co z dźwiękiem? Przecież to niezwykle ważny element kina domowego. Niestety głośniki wbudowane w telewizor nie są w stanie zapewnić odpowiedniego nagłośnienia. Wyjściem z sytuacji jest soundbar. Co to takiego?

 

Jeśli ktoś chce poczuć moc kina domowego, ale nie ma odpowiedniej ilości miejsca lub funduszy, ale mimo to nie jest zadowolony z dźwięku generowanego przez wbudowane w telewizor głośniki, może zdecydować się na soundbar. To świetna alternatywa dla wbudowanych w telewizor głośników oraz wielkiego, zajmującego mnóstwo miejsca i drogiego kina domowego.

 

Soundbar to specjalna przystawka montowana zazwyczaj pod telewizorem, wizualnie przypominająca długą tubę z głośnikami. Jest proste w obsłudze, zaś konfiguracja ogranicza się praktycznie do podłączenia urządzenia do telewizora lub innego sprzętu źródłowego. Soundbar wyposażony jest w co najmniej dwa głośniki, choć topowe odmiany mogą mieć ich nawet kilkanaście, dzięki czemu możliwe jest emitowanie dźwięku przestrzennego.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: