RTVKolumny aktywne i pasywne - czym się różnią?

Kolumny aktywne i pasywne - czym się różnią?

Obecnie nagłośnienie jest dla użytkowników coraz ważniejszą kwestią. Mowa szczególnie o miłośnikach muzyki oraz kina, którzy chcą zastąpić zwykłe głośniki w telewizorze lub niewielkie głośniki komputerowe czymś lepszym i mocniejszym. Alternatywą są kolumny aktywne i pasywne. Czym się różnią?

 

Jeśli ktoś chce ulepszyć dźwięk w swoim komputerze lub telewizorze, powinien zdecydować się na głośniki aktywne, które wystarczy podłączyć do źródła dźwięku, aby zaczęły grać pełnią swoich możliwości. Kolumny aktywne posiadają wbudowane i odpowiednio skonfigurowane pod głośniki wzmacniacze – wystarczy je podłączyć do prądu, aby zaczęły działać. Zazwyczaj istnieje możliwość podłączenia kilku źródeł dźwięki, dzięki czemu jeden zestaw kolumn może współpracować z telewizorem, komputerem, konsolą itp.

 

Kolumny pasywne to takie, które wymagają odpowiedniego zasilania do działania. Podłącza się je zazwyczaj do wzmacniacza lub amplitunera, który pełni rolę zarówno źródła dźwięki, jak również zasilania. Kolumny pasywne zapewniają nieco większą moc oraz sprawność, choć jakość dźwięku w głównej mierze zależy od źródła, przekaźnika, mocy wzmacniacza itp. To również najlepsza propozycja dla zaawansowanych i wymagających, którzy chcą stworzyć potężne kino domowe oparte na amplitunerze.

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: