RTVJaki telewizor kupić? Ile cali wybrać?

Jaki telewizor kupić? Ile cali wybrać?

Wybór telewizora w większości przypadków opiera się na określeniu budżetu, zaś kolejnym kryterium jest przekątna ekranu. Zazwyczaj każdy chce wybrać największą przekątną w danym segmencie cenowym, ale czy taka pogoń za calami ma sens? Jaki model wybrać, aby zakup był opłacalny?

 

Wiele lat temu szczytem marzeń był 28-calowy telewizor kineskopowy. Zajmował pół pokoju, ale dawał ogromną radość i dumę, gdy w odwiedziny przybył sąsiad lub znajomy. Potem pojawiły się telewizory plazmowe i LCD, a wraz z nimi większe przekątne ekranu. Standardem stały się 32- oraz 40-calowe ekrany. Dziś takie modele uchodzą za małe i budżetowe. Jaki więc telewizor wybrać, aby zakup był opłacalny?

 

Jaki telewizor kupić? Ile cali wybrać? - zdjęcie

 

Pogoń za jak największym ekranem nie jest wskazany, szczególnie, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem. Co prawda możemy kupić nawet 55-calowy ekran w cenie poniżej 2000 złotych, ale będzie to podstawowy model pozbawiony wielu systemów wspomagających i poprawiających obraz, z niewieloma złączami, bez modułów WiFi czy też ze słabą rozdzielczością. O wiele lepiej wybrać nieco mniejszy model, ale dysponujący rozdzielczością 4K, z systemem Smart TV (np. Android TV czy też Tizen) oraz innymi opcjami, które wpłyną na jakość wyświetlanego obrazu.

 

 

Wybierając przekątną ekranu zwróćmy również uwagę na to, gdzie będziemy oglądać telewizję. Jeśli będzie to bardzo duży salon, lepszym wyborem będzie ekran o przekątnej co najmniej 55 cali. W mniejszych pomieszczeniach tak duży ekran może się nie sprawdzić – oglądanie nie będzie wygodne, jasność ekranu może przeszkadzać podczas oglądania z bliskiej odległości. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: