MOBILEJak prawidłowo dodać kartę pamięci do telefonu?

Jak prawidłowo dodać kartę pamięci do telefonu?

Wydaje się, że instalowanie karty pamięci w telefonie to banalna czynność. Owszem, włożenie jej w odpowiednie miejsce nie jest trudne, ale z odpowiednią konfiguracją niektórzy mają spore problemy. Jak zrobić to poprawnie?

 

Po prawidłowym włożeniu karty pamięci do telefonu oraz ponownym uruchomieniu urządzenia, pojawi się odpowiedni komunikat, mówiący o podłączeniu dodatkowego nośnika danych. Jeśli taki komunikat się nie pojawił, karta może być uszkodzona lub nieodpowiednio zainstalowana. Konieczne jest również ponowne uruchomienie systemu, aby przyjął on nowe zmiany.

 

Po instalacji system da nam wybór, w jaki sposób nowy nośnik pamięci ma być skonfigurowany. Możemy wybrać, aby system traktował nową kartę pamięci jak pamięć przenośną, na którą możemy wrzucić wszystkie zdjęcia, filmy, muzykę itp. To pozwoli przenosić kartę pomiędzy urządzeniami i na każdym będzie dostępna zapisana na niej zawartość. W tym przypadku jednak nie będzie możliwe zapisywanie na karcie aplikacji oraz niezbędnych do korzystania z programów danych.

 

Inną możliwością jest wybór opcji pamięci wewnętrznej. Wtedy karta pamięci jest przypisywana do danego urządzenia i staje się w pewnym sensie jego integralną częścią. Możemy wtedy zapisywać na niej aplikacje i inne dane systemowe, ale po wyjęciu jej z urządzenia nie będzie możliwe odczytanie zawartości na innym smartfonie lub tablecie.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: