MOBILEJak w Androidzie przywrócić ustawienia fabryczne?

Jak w Androidzie przywrócić ustawienia fabryczne?

Przywracanie ustawień fabrycznych w smartfonie lub tablecie z systemem Android przydaje się szczególnie wtedy, kiedy zamierzamy oddać lub sprzedać komuś nasze stare urządzenie, nie chcąc jednocześnie, by osoba ta miała wgląd w nasze prywatne dane. Aby usunąć wszystkie powiązane z naszym kontem dane i mieć pewność, że nikt niepowołany zdobędzie jakiekolwiek prywatne informacje na nasz temat, które znajdują się w urządzeniu, nie trzeba wszystkiego ręcznie usuwać. Wystarczy użyć opcji przywracania ustawień fabrycznych. Jak to zrobić? Poniżej znajduje się dokładna instrukcja.

 

 

Jak w Androidzie przywrócić ustawienia fabryczne? - zdjęcie

 

Całość opracowana została na podstawie urządzenia z systemem Android w wersji 4.1. Niemniej jednak w pozostałych wersjach systemu proces ten wygląda bardzo podobnie.

 

Na początku w menu głównym wchodzimy w Ustawienia. Następnie przewijamy menu i klikamy opcję Kopia zapasowa i resetowanie.

 

Jak w Androidzie przywrócić ustawienia fabryczne? - zdjęcie 2  Jak w Androidzie przywrócić ustawienia fabryczne? - zdjęcie 3

 

Teraz wybieramy Ustawienia fabryczne (opcja na samym dole listy). Naszym oczom ukaże się ekran z ostrzeżeniem o wymazaniu wszystkich prywatnych danych z pamięci urządzenia i wykaz kont, do których mamy zapisane hasła. Na samym dole listy znajduje się także opcja Wyczyść kartę SD. Jeśli chcemy usunąć dane także z zewnętrznej karty SD zaznaczamy ją.

 

Jak w Androidzie przywrócić ustawienia fabryczne? - zdjęcie 4  Jak w Androidzie przywrócić ustawienia fabryczne? - zdjęcie 5

 

Czas na ostatni krok - klikamy Resetuj telefon. Teraz po podaniu kodu blokowania ekranu lub kodu zabezpieczającego telefon (nie mylić z PIN'em) wszystkie opcje w naszym urządzeniu zostaną przywrócone do ustawień fabrycznych, a prywatne dane wymazane.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: