TECHNOLOGIEAndroid: ranking darmowych pakietów biurowych

Android: ranking darmowych pakietów biurowych

TECHNOLOGIE 1

Smartfony i tablety z systemem Android to nie tylko zwykłe telefony multimedialne, to także często mobilne biura. Niemniej jednak bez odpowiednich aplikacji możemy zapomnieć o odczycie, czy edycji najpotrzebniejszych dokumentów i prezentacji. Poniższy ranking zaprezentuje kilka najlepszych, darmowych pakietów biurowych, które z pewnością przydadzą się nie tylko biznesmenom. 

 

Android: ranking darmowych pakietów biurowych - zdjęcie

 

Na początek pod lupę bierzemy Olive Office Premium. To jeden z niewielu darmowych, mobilnych pakietów biurowych na rynku. Niestety większość tych, które oferują najpotrzebniejsze funkcja jest płatna. Niemniej jednak Olive Office pod wieloma względami im dorównuje, a kilka opcji potrafi pozytywnie zaskoczyć. Poza funkcją podglądu dokumentów w formatach doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx, chm, mth oraz pdf mamy dostęp także edycji większości z nich. Do naszej dyspozycji twórcy oddali podstawowe, znane z MS Office funkcje. Wśród nich znajdziemy między innymi formatowanie, kopiowanie oraz wklejanie, zarządzanie grafikami i tabelami, możliwość edycji komórek oraz tekstu, jak również szybkie usuwanie całych kolumn oraz poszczególnych wierszy w arkuszach kalkulacyjnych. Warto dodać, że prezentowana aplikacja pozwala także na zintegrowanie jej z popularnymi usługami cloud. Dzięki temu nie musimy trzymać wszystkich potrzebnych dokumentów w pamięci naszego urządzenia. Zawiedzeni mogą czuć się posiadacza tabletów, gdyż Olive Office Premium nie został odpowiednio przygotowany do dużych rozdzielczości HD.

 

Android: ranking darmowych pakietów biurowych - zdjęcie 2

 

Kolejnym, wartym polecenia, darmowym pakietem biurowym dla urządzeń z systemem Android jest Kingsoft Office. na początku warto wspomnieć, że jej producent ma doświadczenie w tworzeniu tego typu oprogramowania. Wersja PC Kingsoft Office jest bowiem wydawana już od kilku lat. Tutaj, w przeciwieństwie do poprzednio opisywanej aplikacji, spotkamy się z pełnym wsparciem dla tabletów z większymi ekranami HD. Całość jest więc dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy przeprowadzić jakąś prezentacje w terenie. Do obsługiwanych przez Kingsoft Office formatów zaliczamy te najpopularniejsze, czyli: DOC, DOCX, TXT, XLS, XLSX, PPT, PPTX oraz PDF. Jeśli chodzi o funkcje programu, to warto tutaj wspomnieć między innymi o:

- możliwość integracji z popularnymi klientami poczty e-mail,

- wbudowany, intuicyjny w obsłudze manager plików,

- podobnie jak w przypadku Olive Office, integracja z usługami cloud,

- możliwość drukowania bezpośrednio z poziomu aplikacji,

- sprawdzanie poprawności pisowni,

- funkcja rysowania,

- edycja tekstu, grafik oraz tabel.

Warto dodać, że pakiet ten jest w stanie obsługiwać także zewnętrzne klawiatury, więc wprowadzanie nawet długiego tekstu nie powinno sprawiać problemów. Co więcej, aplikacja doskonale sprawdzi się na coraz popularniejszych, niedrogich netbookach z systemem Android, które to wyposażone są w taką właśnie klawiaturę.

 

Android: ranking darmowych pakietów biurowych - zdjęcie 3

 

Trzecim na naszej liście darmowym pakietem biurowym, który bez problemu może konkurować z płatną konkurencją jest Polaris Office. Ta debiutowała początkowo na urządzenia z systemem iOS. Dziś dostępna jest także, zupełnie za darmo dla wszystkich posiadaczy smartfonów oraz tabletów z Androidem. Pomimo nieco mniej intuicyjnego, niż w przypadku poprzednio obsługiwanych programów interfejsu, całość sprawdza się naprawdę nieźle. Na plus zaliczyć trzeba obsługę wszystkich najpopularniejszych formatów dokumentów oraz podstawowe możliwości ich edycji. Do podstawowych funkcji Polaris Office należą między innymi: odczyt i edycja plików DOC, DOCX, TXT, XLS, XLSX, PPT, PPTX oraz odczyt dokumentów PDF, możliwość kopiowania oraz wklejania tekstu, table oraz grafik. Nie zabrakło tutaj także funkcji sprawdzania pisowni czy usuwania poszczególnych elementów.

 

Android: ranking darmowych pakietów biurowych - zdjęcie 4

 

Pomimo tego, że płatna konkurencja jest cały czas rozwijana to darmowa alternatywa wśród pakietów biurowych dla systemu Android działa działkiem sprawnie. Jeśli jeśli nie mieliście okazji pracować z tego typu aplikacjami, polecamy którąś z powyższych.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Android: ranking darmowych pakietów biurowych

  • ~ erik W marcowych topach typuję iCoyote, super że asystent kierowcy jest tka czytelny i mamy go za darmo w Polsce,

PARTNERZY SERWISU: