MOBILESposób na roota na tablecie i smartfonie

Sposób na roota na tablecie i smartfonie

Często usłyszeć można, że niektórzy posiadacze urządzeń z systemem Android (smartfony oraz tablety) mają je zrootowane. Czym jest Root? Android oparty jest na systemie Linux. W systemie tym zaś root to nic innego, jak administrator w systemie Windows. Dzięki rootowi mamy dostęp do wielu, niedostępnych do tej pory opcji systemowych, które dają nam masę nowych możliwości. Root pozwala między innymi na bezproblemową instalację wielu aplikacji, które do tej pory były niedostępne, odinstalowywanie aplikacji systemowych, ograniczanie uprawnień dla gier i aplikacji, uruchomienie zapory sieciowej i wiele wiele innych. 

 

Sposób na roota na tablecie i smartfonie - zdjęcie

 

Cały proces rootowania jest niestety dość ryzykowny. Jeśli więc coś po drodze pójdzie nie tak, może skończyć się to trwałym uszkodzeniem smartfona lub tabletu. Należy więc pamiętać, że rootowanie odbywa się na własną odpowiedzialność. Dotychczas, aby wykonać Root, trzeba było wyposażyć się w kilka specjalistycznych programów, trochę cierpliwości i posiadać nieco wiedzy na temat tego procesu, a i to nie zawsze gwarantowało sukces. Poniższy poradnik pokaże jak w bardzo szybki i prosty sposób wykonać root na naszym telefonie. Zaczynamy!

 

Na początku musimy zaopatrzyć się w aplikację o nazwie SuperSU. To właśnie dzięki niej szybko zrootujemy nasze urządzenie. Co więcej, nie utracimy przy tym zupełnie żadnych danych z pamięci wewnętrznej. Całość bez problemu powinna działać z Androidem w wersji 4.0 oraz 4.1. Możliwe jednak, że współpracuje także ze starszymi wersjami.

 

Pobrany i nierozpakowany plik SuperSU wrzucamy na kartę pamięci zainstalowaną w naszym smartfonie lub tablecie. Następnie uruchamiamy urządzenie w trybie RecoveryMode. Aby to zrobić w większości przypadków (najbardziej znani producenci) włączając wciskamy jednocześnie przyciski Home oraz Volume Up + Zasilanie. Czekamy kilka sekund, aż pojawi się ikona Android.

Poprzez nawigację przyciskami odpowiedzialnymi za zmianę głośności wybieramy opcję "apply update from external storage" i zatwierdzamy poprzez krótkie wciśnięcie klawisza Zasilania. Teraz odszukujemy na karcie pamięci i wybieramy plik UPDATE-SUperSu. Po instalacji powinien pojawić się napis Done, który informuje nas o poprawnym przebiegu całego procesu. Ostatnim krokiem jest wybór opcji Reeboot System Now (okno główne). Po restarcie urządzenia możemy cieszyć się zrootowanym systemem Android.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: