SOFTWARECzarny ekran w Windows 7

Czarny ekran w Windows 7

Uruchamiasz komputer z systemem Windows 7 i nagle okazuje się, że pojawia się czarny ekran? Najczęstszą przyczyną czarnego ekranu jest problem z kartą graficzną. Poniżej przedstawiamy jak poradzić sobie z czarnym ekranem w Windows 7.

 

Czarny ekran w Windows 7 - zdjęcie

Czarny ekran w Windows 7 – jak rozwiązać problem?

Aby rozwiązać omawiany problem należy ponownie zainstalować sterownik karty graficznej. Warto od razu sprawdzić na stronie producenta aktualnie dostępne sterowniki.

1. Prawym przyciskiem myszy klikamy na pasku narzędzi, po czym wybieramy polecenie Uruchom Menedżera zadań.

2. Wybieramy kartę Procesy, następnie explorer.exe i klikamy w przycisk Zakończ proces.

3. Następnie klikamy menu Plik - > polecenie Nowe zadanie (Uruchom).

4. W polu tekstowym Otwórz należy wprowadzić polecenie explorer.exe, po czym potwierdzić przyciskiem OK.

5. Przechodzimy do menu Start, w wyszukiwarce wpisujemy menedżer urządzeń, po czym klikamy w wynikach wyszukiwania Menedżer urządzeń.

6. Dwukrotnym kliknięciem myszy wybieramy Karty graficzne, następnie prawym przyciskiem myszy klikamy w swój ekran, po czym wybieramy polecenie Aktualizuj oprogramowanie sterownika. Następnie wykonujemy kolejne kroki zgodnie z wyświetlaną instrukcję.

7. Po wykonaniu powyższych czynności należy zrestartować komputer. Możliwa będzie również konieczność zmiany ustawień ekranu, poprzez przywrócenie wcześniej używanej rozdzielczości ekranu.

Autor

Lukasz
2+2=

Komentarze - Czarny ekran w Windows 7

  • ~ Rwffe A ja mam taki problem że gdy wł PC to jest czarny ekran i widać w górnym ekranie paski nie bielske i nie chce się włączył pulpit pomocy

PARTNERZY SERWISU: