SOFTWAREProgram do czyszczenia komputera - co wybrać?

Program do czyszczenia komputera - co wybrać?

Masz mało miejsca na dysku systemowym? System działa wolno? Instalowałeś Windowsa wiele lat temu i przez twój rejestr przeszły dziesiątki programów? Musisz skorzystać z programu do czyszczenia komputera.

 

Program do czyszczenia komputera - co wybrać? - zdjęcie

 

Jednym z najbardziej popularnych, a zarazem skutecznych, programów jest CCleaner, który oczyszcza foldery tymczasowe, kosz, pliki cookie, pamięci podręczne aplikacji (przeglądarek, edytorów) oraz posiada narzędzie do optymalizacji rejestru: usuwa niepełne klucze, naprawia zepsute. Poza tym, może wyszukiwać puste foldery. Program jest dostępny za darmo, w polskiej wersji językowej. Konkurencyjną aplikacją jest Glary Utilities, która posiada podobną funkcjonalność, jest dostępna po polsku oraz za darmo.  Kolejną alternatywą jest rozbudowane, ale płatne narzędzie System Mechanic Professional.

 

Program do czyszczenia komputera - co wybrać? - zdjęcie 2

 

Jeśli zauważasz problem jedynie z rejestrem, możesz pobrać niewielką aplikację RegCleaner, który pozwala na kompleksową naprawę rejestru systemowego. 

 

Przed przystąpieniem do oczyszczania komputera za pomocą powyższych aplikacji, warto zrobić kopię zapasową rejestru. Aplikacje posiadają narzędzia do tworzenia kopii zapasowej. Poza tym, warto pamiętać, że nie musisz przeprowadzać pełnego czyszczenia. W aplikacjach można odznaczyć niektóre elementy np. historię w przeglądarce czy pliki cookie, które odpowiadają m.in. za zapamiętywanie ustawień na stronach internetowych.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: