SOFTWARECzy da się ominąć hasło w Windows 7

Czy da się ominąć hasło w Windows 7

Chyba każdemu z nas chociaż raz w życiu zdarzyło się zapomnieć hasła do komputera. Jeśli na przykład po długim, dwutygodniowym urlopie wracamy do domu czy pracy, włączamy komputer i nagle uświadamiamy sobie, że nie pamiętamy hasła do konta administratora to jeszcze nic straconego! Poniższy poradnik pokaże jak w prosty i szybki sposób ominąć hasło administratora w systemie Windows 7.

 

 

Co będzie nam potrzebne? Przede wszystkim drugi komputer ze sprawną nagrywarką CD-DVD, czysta płyta oraz program o nazwie Kon-Boot. Na początku uruchamiamy drugi komputer i nagrywamy na płytę oprogramowanie Kon-Boot, które potem będzie nam potrzebne do złamania hasła administratora w naszym komputerze.

 

Czy da się ominąć hasło w Windows 7 - zdjęcie

 

Po nagraniu płyty, uruchamiamy komputer, w którym chcemy złamać hasło. Naszym oczom ukazuje się pole do wpisania hasła. Wpisujemy cokolwiek i klikamy Enter. Jak widać, nic się nie dzieje - brak możliwości zalogowania. Teraz do napędu optycznego wkładamy płytę z programem Kon-Boot i raz kolejny uruchamiamy komputer. W międzyczasie nie robimy zupełnie nic. Po ponownym uruchomieniu zauważymy, że na ekranie przed tradycyjnym logo Windows pojawi się screen z programu Kon-Boot. Po chwili (zaledwie kilka sekund) zniknie, a my zostajemy przeniesieni do tradycyjnego ekranu logowania.

 

Czy da się ominąć hasło w Windows 7 - zdjęcie 2

 

Teraz wybieramy profil administratora, który zabezpieczony jest zapomnianym hasłem i bez wpisywania czegokolwiek klikamy strzałkę lub wciskamy na klawiaturze Enter. Gotowe! Właśnie dostaliśmy się na profil administratora w zabezpieczonym hasłem systemie. Pozostaje nam już tylko w Panelu Sterowania zmienić hasło, na takie, które łatwiej będzie zapamiętać.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: