GRYMafia III – jesienne wieczory już zaplanowane!

Mafia III – jesienne wieczory już zaplanowane!

7 października 2016 roku – zapamiętajcie dobrze tą datę, bo dla wielu graczy będzie to przełomowy moment. Spełnienie obietnic, oczekiwań i dzień, w którym wszystko się zatrzyma. W tym dniu będzie miała premiera gry Mafia III, czyli kolejnej części jednej z najlepszych gier tego typu w historii. 

 

Przypomnijmy, że Mafia III to kolejna część z serii trzecioosobowych gier akcji, tworzona przez studio Hangar 13. Nie kojarzycie? Otóż kadra pracownicza składa się z byłych programistów m.in. 2K Czech. Pierwsza część cyklu, zatytułowana Mafia: The City of Lost Heaven, ukazała się w 2002 roku na konsolach PlayStation 2, Xbox oraz komputerach osobistych. Na kontynuację musieliśmy czekać aż 8 lat – do 2010 roku. Teraz też oczekiwanie nie było krótkie, bo dopiero po przeszło 6 latach ukaże się trzecia część. Co ciekawe, pierwsze informacje o grze pojawiły się już w sierpniu 2012 roku. Na ostateczny owoc prac przyjdzie nam czekać aż do 7 października 2016 roku. Ale czy warto? 

 

Mafia III – jesienne wieczory już zaplanowane! - zdjęcie

 

Po wielu zawodach, które wywołały długo wyczekiwane, ale po prostu zepsute gry, do Mafii III podchodzimy z zaufaniem, ale i nutą niepewności. Poprzednia część była osadzona w okresie powojennym, co mocno wpłynęło na fantastyczny klimat miasta. W nowej części zostaniemy przeniesieni do 1968 roku, a więc do czasów rozwijającej się gospodarki. Jeśli kojarzycie klimat z GTA: Vice City i odpowiada Wam taka atmosfera, w Mafia III powinniście poczuć się jak w domu.

 

Oczywiście bohaterowie poprzedniej części nie będą brali udziału w akcji „trójki”, ale miejmy nadzieję, że twórcy podeszli do fabuły tak samo porządnie jak poprzednio i będziemy mogli polubić nowych wirtualnych aktorów. Akcja gry przeniesie nas do miasta podobnego do Nowego Orleanu, zaś głównym bohaterem będzie Lincoln Clay. Jest to weteran wojny w Wietnamie, który po powrocie postanowił zejść na ścieżkę przestępczą. Niestety jego grupa została zdradzona, zaś wszyscy znajomi w brutalny sposób zamordowani. Cel gry? Odwet i słodka zemsta. 

 

Czy gra okaże się hitem, czy też wielkim rozczarowaniem? O tym przekonamy się za około dwa miesiące. Warto poczekać!

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: