SOFTWARECzym się różni Windows 8 od 8.1?

Czym się różni Windows 8 od 8.1?

Po pojawieniu się systemu operacyjnego Windows 8 wielu użytkowników narzekało na problemy z funkcjonalnością i niedopracowany interfejs. Oczywiście Microsoft nie pozostał głuchy na te pretensje i postanowił szybko udoskonalić swój system wypuszczając łatkę z poprawkami i modyfikacjami. Sprawdźmy więc jakie różnice niesie ze sobą Windows 8.1.

1. Rozwinięte możliwości personalizacji
Poprzednia wersja nie pozwalała użytkownikom na swobodę jeśli chodzi o personalizację ustawień. Tym razem posiadacze komputerów z tym systemem mogą niemal dowolnie zmieniać ekran Start między innymi modyfikując rozmiar kafelków, zmieniając motywy tła, kolory itp. Taki postęp sprawia, że system jest bardziej przyjazny i elastyczny, gdyż oferuje możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb i preferencji.

2. Poprawione funkcje wyszukiwania
System został wyposażony w ulepszoną wyszukiwarkę Bing Smart Search, która pozwala wyszukiwać informacje nie tylko w Internecie, ale również w systemie operacyjnym. Oznacza to, że możemy wpisać np. tytuł piosenki, a system odszuka ją na dysku twardym lub w sieci. Jest to bardzo przydatne i znacznie przyspiesza wyszukiwanie informacji na dużych dyskach zewnętrznych lub w chmurze.

Czym się różni Windows 8 od 8.1? - zdjęcie

3. Ciekawe dodatki i programy na ekranie Start
 Na ekranie Start możemy teraz umieszczać nie tylko zwykłe programy lub skróty, ale również ciekawe aplikacje pobierane ze Sklepu Windows. Mogą to być np. programy lub usługi, z których często korzystamy np. Allegro, Facebook, GG itp. Ciekawostką może być również możliwość szukania nowych przepisów w Bing Food and Drink, przeglądania mapy etc. Oczywiście Windows 8.1 wyposażono w nową wersję przeglądarki Internet Explorer 11, którą zaprojektowano z myślą o urządzeniach dotykowych.

4. Nowy Sklep Windows
W ostatnim punkcie wspomniałem o Sklepie Windows, z którego może pobierać przydatne aplikacje i dodatki. Sam sklep również został zmodyfikowany i ulepszony. Użytkownicy mogą teraz segregować aplikacje, filtrować wg. wytycznych lub wyszukiwać wpisując pełną nazwę lub jej fragment. Co więcej, personalizowane rekomendacje wykorzystują zaawansowany system rekomendacji i trafności Bing, pomagając w odkrywaniu nowych, ulubionych programów. Oczywiście zainstalowane aplikacje są aktualizowane automatycznie.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: