MOBILEDarmowe gry logiczne na Windows Phone

Darmowe gry logiczne na Windows Phone

Na urządzenia z systemem Windows Phone pojawiło się wiele zróżnicowanych gier logicznych. Nie wszystkie jednak mogą się podobać, zaś za te lepsze należy zapłacić. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje darmowych gier logicznych na Windows Phone, które powinny zainteresować każdego odbiorcę.

Chicken Story 2

Chicken Story 2 to darmowa gra logiczna na Windows Phone, charakteryzująca się oryginalnym pomysłem, humorem oraz dopracowaną oprawą graficzną. Wcielamy się w postać kury, którą należy tak pokierować, aby trafiła do kurnika. Aby zadanie nie było zbyt proste, należy kierować nią w taki sposób, aby uniknęła jednocześnie pojawiających się małp. Pierwsze misje są dosyć proste, aby gracz mógł przyzwyczaić się do panujących reguł. W dalszej fazie rozgrywki poziom trudności jest już znacznie wyższy, co zmotywuje do zabawy na długie godziny.

 

Darmowe gry logiczne na Windows Phone - zdjęcie

Chicken Story 2 wyróżnia się intuicyjnym sterowaniem dotykowym. Musimy precyzyjnie przecinać liny na których zawieszone są małpy i jednocześnie tak nimi manewrować, aby kura dostała się do kurnika. Pomysł, wykonanie, łatwe zasady rozgrywki  i duża grywalność to główne atuty tej produkcji – łącznie na graczy czeka aż 25 zróżnicowanych misji. 

AE Bubble

AE Bubble to jedna z najlepszych gier logiczno-zręcznościowych na Windows Phone. Gra opiera się o zasady rozgrywki kultowej pozycji Bust a Move, wydanej jeszcze w latach 90-tych. Górna część ekranu pokryta jest kolorowymi kulkami, zaś gracz przy użyciu armatki musi je strącać dopóki nie opadną na sam dół. Należy pozbywać się kulek w taki sposób, aby odczepiać kilka z nich – najlepiej tego samego koloru, choć można również tworzyć combosy. W kolejnych misjach mamy coraz mniej czasu na wykonanie zadania, a wszystko przez coraz szybciej opadające kule. Trzeba zatem nie tylko myśleć, ale i wykazać się małpią zręcznością.

 

Darmowe gry logiczne na Windows Phone - zdjęcie 2

AE Bubble cechuje się śliczną oprawą audiowizualną, oferuje ulepszenia dla armatki, dzięki czemu w kolejnych misjach możemy łatwiej wykonywać zadanie, a ponadto posiada olbrzymią grywalność, zachęcając do zabawy na długie godziny – oczywiście całkowicie za darmo.

Jewel God

Jewel God to obok AE Bubble jedna z najpopularniejszych gier logicznych na platformy Windows Phone. To przy okazji jedna z najpopularniejszych odmian Bejeweled. Zadaniem gracza jest zbicie trzech lub więcej figur o tym samym kolorze, sąsiadujących ze sobą w linii poziomej lub pionowej. Jeśli zbijemy te figury, to u góry ekranu pojawią się kolejne, wybrane losowo. Największym wyzwaniem dla gracza jest upływający czas, musimy zbić określoną liczbę figur, aby móc awansować do następnej misji.

 

Darmowe gry logiczne na Windows Phone - zdjęcie 3

Jewel God wyróżnia się wygodnym interfejsem, intuicyjnym sterowaniem dotykowym oraz możliwością zbierania specjalnych power-upów, które ułatwiają rozgrywkę w późniejszych misjach. Warto zwrócić uwagę również na oprawę audiowizualną – jak na grę logiczną to jeden z najładniejszych tytułów. Jewel God podobnie jak wyżej wymienione tytuły można pobrać zupełnie za darmo.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: