TECHNOLOGIERanking: aplikacje do nauki gry na instrumentach muzycznych

Ranking: aplikacje do nauki gry na instrumentach muzycznych

TECHNOLOGIE 0

Niemal każdy kiedyś marzył o tym, by nauczyć się dobrze grać na gitarze, perkusji czy innym ciekawym instrumencie. Niestety często kończyło się tylko na chęciach i słomianym zapale. Czasem też sporym problemem była cena sprzętu oraz lekcji gry. Teraz dzięki smartfonom z Androidem oraz specjalnym i co ważne darmowym aplikacjom taka nauka jest możliwa bez konieczności kupowania drogich instrumentów. Poniżej trzy doskonałe przykłady na to, że nasz smartfon czy tablet w szybki sposób możemy zmienić w dowolny instrument muzyczny, który świetnie odzwierciedli brzmienie oryginału i pozwoli nam szlifować swoje umiejętności.

 

My Guitar

Na początek coś dla tych, którzy marzyli o tym, by zostać prawdziwymi rockmenami i biegać z rozpuszczonymi włosami po scenie, grając solówki na gitarze elektrycznej. My Guitar to darmowa aplikacja mobilna, która jak za dotknięciem magicznej różdżki zmieni naszego smartfona w gitarę. Całość świetnie symuluje grę na prawdziwej gitarze. Użytkownik ma tutaj do dyspozycji gryf oraz komplet strun, przez co może uczyć się różnych chwytów. Warto dodać, że aplikacja obsługuje multidotyk, więc struny możemy łapać w kilku miejscach, dokładnie tak, jak na prawdziwym gryfie, co dodaje realizmu. Niestety My Guitar nie oferuje żadnego poradnika, dzięki któremu moglibyśmy nauczyć się podstaw gry. Takowy trzeba pobrać dodatkowo z sieci.

 

Ranking: aplikacje do nauki gry na instrumentach muzycznych - zdjęcie

 

Real Drum

Zamiast gitary bardziej kręciła Cię gra na perkusji? Jeśli dalej chciałbyś spróbować swoich sił w konfrontacji z tym instrumentem to wystarczy, że pobierzesz w pełni darmową aplikacją na urządzenie z systemem Android. Ta nazywa się Real Drum i doskonale sprawdza się zarówno na smartfonach, jak równie na tabletach. Niemniej jednak, ta druga opcja jest znacznie wygodniejsza ze względu na większą przekątną ekranu i łatwiejszy dostęp do poszczególnych bębnów i talerzy. Łącznie do dyspozycji mamy 13 instrumentów. Są to kick, bass, snare, tom, cymbal, floor, ride, hi-hat, splash, crash, block, bell, tamborine oraz china. Zestaw ten pozwala użytkownikowi na odgrywanie prostych rytmów, jak równie skomplikowanych melodii i solówek. Co więcej, Real Drum oferuje możliwość nagrywanie tego, co odegraliśmy i później odtwarzania jako podkład. Możemy więc najpierw nagrać rytm, a w czasie jego odtwarzania dograć bardziej skomplikowana sekwencję. Całość jest banalna w obsłudze i nie zajmuje wiele miejsca w pamięci. Doskonale zastąpi zestaw perkusyjny tam, gdzie akurat nie mamy do niego dostępu i pozwoli na szlifowanie naszych umiejętności.

 

Ranking: aplikacje do nauki gry na instrumentach muzycznych - zdjęcie 2

 

Pianist HD - Finger Tap Piano

Kolejną aplikacją mobilną dobrze imitującą oryginalny instrument muzyczny jest Pianist HD - Finger Tap Piano. Jeżeli bycie rockmanem nigdy Cię nie interesowała i wolałeś spędzać wolny czas przy dźwiękach muzyki klasycznej to z pewnością prezentowany program przypadnie Ci do gustu. Aplikacja w znacznym stopniu ułatwi naukę gry na pianinie i pozwoli zaoszczędzić pieniądze oraz czas, który trzeba byłoby poświęcić na profesjonalne lekcje. Warto dodać, że po odpaleniu Pianist HD mamy do wyboru specjalny tutorial przygotowany przez profesjonalnych muzyków. Dzięki niemy poznamy podstawy gry na pianinie i krok po kroku zaczniemy odkrywać tajniki tego instrumentu. Mamy tutaj także opcję pozwalającą na doinstalowanie własnej ścieżki dźwiękowej w formacie MIDI, która może posłużyć za podkład do naszych kompozycji. W bazie danych programu znajduje się łącznie ponad 4 miliony unikalnych ścieżek do pobrania.

 

Ranking: aplikacje do nauki gry na instrumentach muzycznych - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: