GRYForza Motorsport 6 oficjalnie zapowiedziana!

Forza Motorsport 6 oficjalnie zapowiedziana!

Jeśli są wśród Was miłośnicy motoryzacji oraz posiadacze – obecni lub przyszli – konsoli Xbox One, z pewnością informacja na temat premiery najnowszej, szóstej już odsłony serii Forza Motorsport okaże się ciekawa i w pewnym sensie zaskakująca. Czemu?

 

Otóż premiera gry Forza Motorsport 6 zaplanowana jest na 15 września tego roku. To dość spora niespodzianka, ale jak widać twórcy nie chcieli czekać i kują żelazo póki gorące. Najważniejsze zmiany? Jest kilka aspektów, które z pewnością przypadną do gustu fanom serii. Zacznijmy jednak od grafiki, która ma być dopracowana wyświetlana w rozdzielczości 1080p (FullHD) z prędkością 60 klatek na sekundę, co ma zapewnić niesamowicie dynamiczną i realistyczną rozgrywkę. Co jeszcze?

Forza Motorsport 6 oficjalnie zapowiedziana! - zdjęcie  

Najważniejszą, być może rewolucyjną nawet zmianą ma być wprowadzenie zmiennych warunków pogodowych oraz cyklu doby, dzięki czemu możliwe będzie ściganie się w deszczowy poranek, mgliste popołudnie, podczas burzy wieczorem itp. To był chyba największy dotychczasowy brak serii Forza Motorsport. Oczywiście nie zabraknie ogromnej liczby licencjonowanych samochodów, z których spora część będzie udostępniana jako bezpłatne i płatne paczki DLC.

 Forza Motorsport 6 oficjalnie zapowiedziana! - zdjęcie 2

 

Oprócz samej jazdy, deweloperzy zatroszczyli się również o dodatkowe atrakcje, w tym możliwość modyfikowania posiadanych samochodów. Do tej pory w tej kwestii gracze mieli dość dużą swobodę działania i niekiedy ze zwykłego kompaktu segmentu C można było zrobić pełnoprawne auto wyścigowe. W kwestii rozgrywki nadal mamy do czynienia z symulatorem, który jednak bez problemu da się dostosować do umiejętności mniej doświadczonych graczy. 

Forza Motorsport 6 oficjalnie zapowiedziana! - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: