GRYJak wgrać polskie menu do PSP?

Jak wgrać polskie menu do PSP?

W przeciwieństwie do PlayStation 3 i 4, PlayStation Portable nie posiada polskiego menu. Ci, którym nie odpowiada angielska wersja językowa, mogą spróbować wgrać polskie menu.

 

Niestety proces polonizacji interfejsu PSP wiąże się z koniecznością ingerencji w system, czyli tzw. odblokowanie systemu.  Przerobienie konsoli PSP nie jest procesem w 100% bezpiecznym. Podczas modyfikacji możliwe jest tzw. zbrickowanie konsoli, czyli jej trwałe uszkodzenie. Tego typu uszkodzenie nie podlega naprawie gwarancyjnej. Przerobiona konsola nie będzie objęta ochroną gwarancyjną dopóki ma zainstalowane nieoryginalne oprogramowanie. Poza tym, mogą pojawić się problemy z nowszymi grami, wymagającymi wyższej wersji oprogramowania.

 

Jak wgrać polskie menu do PSP? - zdjęcie

 

Wgrywanie polskiego menu do PSP jest możliwe tylko jeśli konsola jest przerobiona. Niektóre wersje przerobionego oprogramowania mają już wprowadzoną polską nakładkę językową.

 

Instrukcja przeróbki do PSP może być różna w zależności od wybranego CFW (Custom Firmware), ale konieczne jest pobranie i wypakowanie wybranego softu (dostępnego na różnych stronach internetowych) i przekopiowanie go do folderu PSP/Game w konsoli. Następnie należy odłączyć konsolę od komputera i uruchomić Pro Update. Następnie musimy wyrazić zgodę na instalację CFW. Po restarcie urządzenia nowe oprogramowanie powinno być gotowe.  

 

Jeśli mamy zainstalowany CFW możemy pobrać spolszczenie (np. 6.60 PRO-C Język Menu PL) i przekopiować pliki lokalizacyjne do folderu SEPLUGINS. Po restarcie urządzenia w opcjach systemowych będzie możliwość zmiany języka. 

 

Uwaga: redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie powyższych informacji. Istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia konsoli.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: