GRYGry w abonamencie z Origin Access? To ma sens!

Gry w abonamencie z Origin Access? To ma sens!

Kiedyś panowała teoria, że kupowanie płyt DVD czy nawet kaset video z nowymi filmami nie ma sensu, gdyż już niedługo zapewne pojawią się w telewizji na płatnych kanałach. Wystarczy wykupić abonament, aby oglądać je do woli. Co prawda nie będą to już świeże nowości, ale oszczędność i radość niemal ta sama. Czy tak samo może być z grami? Z Origin Access, jak najbardziej!

 

Zapewne każdy gracz zna platformę Origin oraz dedykowane oprogramowanie. Została ona stworzona przez firmę Elektronic Arts, a za jej pomocą możemy kupować elektroniczne wersje gier, pobierać je na dowolny komputer, jak również testować gry z wczesnym dostępem, wersje demonstracyjne, itp. Za pomocą platformy możemy również komunikować się z innymi graczami oraz organizować sieciowe rozgrywki.

 

Gry w abonamencie z Origin Access? To ma sens! - zdjęcie

 

Program Origin to główny składnik całej platformy, swoisty łącznik pomiędzy serwerami firmy, a użytkownikiem. Za jego pomocą możemy kupować gry marki Elektronic Arts, a następnie pobierać je na dowolny komputer (z zainstalowanym programem oraz zalogowanym użytkownikiem). Elektroniczne wersje gier możemy mieć zawsze przy sobie bez ryzyka uszkodzenia lub zagubienia płyty. Co więcej, wersje te są zazwyczaj tańsze od ich fizycznych odpowiedników.

 

Bardzo często użytkownicy platformy mają wcześniejszy dostęp do gier, jak również szansę na rabaty i upusty. Co więcej, użytkownicy, którzy wykupią abonament (Origin Access) mają nielimitowany dostęp do starszych, ale nadal bardzo ciekawych i atrakcyjnych tytułów. Wszystko w ramach abonamentu w wysokości kilkunastu złotych miesięcznie. Czy warto?

 

 

Wydaje się, że tak, choć prawdziwi zapaleńcy, którzy kupują wszystkie najciekawsze gry zaraz po premierze, w The Vault (tak nazywa się biblioteka dostępnych dla abonentów gier) nie znajdą niczego ciekawego. Przykładowo znajdziemy tam na chwilę obecną grę FIFA 16, Need for Speed, wkrótce pojawi się także Star Wars: Battlefront oraz Mirror’s Edge: Catalyst. Nie są to najnowsze tytuły, ale jeśli ktoś raczej okazjonalnie gra i nie chce wydawać na grę kilkudziesięciu złotych, a mimo to od czasu do czasu chce poświęcić kilka godzin na rozgrywkę, opłata abonamentowa nie powinna być problemem.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: