SOFTWARETryb awaryjny w Windows 7

Tryb awaryjny w Windows 7

Tryb awaryjny jest szczególnie przydatny w sytuacji, kiedy chcemy rozwiązać problemy ze sterownikami i innymi programami, które nie działają poprawnie i powodują zakłócenia i problemy w prawidłowej pracy systemu operacyjnego. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób uruchomić tryb awaryjny w systemie Windows 7.

 

Tryb awaryjny w Windows 7 - zdjęcie

1. Klikamy w Menu Start w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie Zamknij -> Uruchom ponownie.

2. W momencie, gdy komputer będzie uruchamiany ponownie, należy wcisnąć i przytrzymać klawisz F8 przed pojawieniem się ekranu z logiem Windows. Następnie należy powtórzyć tę operację i możemy przejść do trybu awaryjnego.

3. W przypadku zainstalowanych więcej niż jeden systemów operacyjnych, w menu logowania należy wybrać strzałkami o który system operacyjny nam chodzi. Po wyborze wciskamy klawisz F8 i przechodzimy do trybu awaryjnego tego systemu.

4. W ekranie Zaawansowane opcje rozruchu przy użyciu strzałek wybieramy odpowiednie opcje, a następnie potwierdzamy klawiszem Enter.

5. Następnie logujemy się do systemu z konta użytkownika z prawami administratora i gotowe. Warto pamiętać, że informacja o pracy komputera w trybie awaryjnym wyświetla się po bokach monitora – napis Tryb Awaryjny.

6. Aby wyjść z trybu awaryjnego w systemie Windows 7, należy ponownie uruchomić komputer, a następnie wybrać opcję Praca w trybie normalnym

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: