SOFTWAREJak nagrywać płyty w Windows 7?

Jak nagrywać płyty w Windows 7?

Nagrywanie płyt CD oraz DVD w systemie Windows 7 to tak naprawdę nic trudnego. Jedyne, czego będzie potrzebować to odpowiednie oprogramowanie. W sieci znaleźć można kilka interesujących, darmowych aplikacji, które pozwolą nam w prosty sposób nagrać filmy, muzykę, dokumenty, programy czy gry. 

 

Jak nagrywać płyty w Windows 7? - zdjęcie

 

Naszą propozycją, jeśli chodzi o programy do nagrywania płyt w systemem Windows 7 bez wątpienia jest Ashampoo Burning Studio Free. W przeciwieństwie do wielu konkurentów nie zajmuje on dużo miejsca na dysku, a zlokalizowane na język polski menu jest niezwykle intuicyjne i nawet początkującym użytkownikom pozwoli nagrać płytę w zaledwie kilka minut. Poza wypalaniem płyt CD oraz DVD, mamy możliwość zapisu na krążkach Blu-ray. Do tego jednak niezbędna będzie odpowiednia nagrywarka.

 

Do podstawowych funkcji programu, które znaleźć możemy w menu główną należą:

- tworzenie kopii zapasowych naszych danych,

- kasowanie nośników wielokrotnego zapisu,

- wypalanie płyt Audio CD z plików WAV, MP3, FLAC, WMA oraz Ogg Vorbis,

- nagrywanie filmów w formatach DVD Wideo, Video CD (VCD) oraz Super Video CD (S-VCD),

- kopiowanie płyt.

 

Jak nagrywać płyty w Windows 7? - zdjęcie 2

 

Obsługa programu jest banalna i w większości przypadków sprowadza się do wskazania danych, które chcemy nagrać na płytę. Dla przykładu. Chcemy nagrać płytę z ulubionymi kawałkami na mp3. W menu głównym wybieramy PLIK > MUZYKA > Utwórz dysk MP3 lub WMA.

Następnie przenosimy z katalogu, w którym znajdują się pliki mp3 do głównego okna programu wszystkie te utwory, które chcemy nagrać. Klikamy zapisz i gotowe. Po kilku chwilach mamy utworzoną nową płytę.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: