SOFTWAREJak przedłużyć Windows 7?

Jak przedłużyć Windows 7?

Po zainstalowaniu systemu Windows 7 mamy 60 dni na jego aktywację. W tym czasie możemy z niego korzystać praktycznie bez ograniczeń, ale 60 dni szybko mija i zbliżamy się do końca tego okresu. Na szczęście możemy trzykrotnie przedłużyć okres próbny i w praktyce wydłużyć czas do aktywacji do 180 dni. Jak to zrobić?

Należy jednak pamiętać, że okres próbny można przedłużyć maksymalnie o 60 dni, zaś resetowanie bieżącego 60-dniowego okresu próbnego powoduje utratę pozostałego czasu poprzedniego 60-dniowego okresu próbnego. Nie możemy więc dokonać 3 przedłużeń jednego dnia zyskując 180 dni – należy poczekać do końca okresu próbnego i dopiero wtedy dokonać resetu.

Aby wykonać restowanie okresu próbnego systemu Windows 7 należy przejść do menu Start, a następnie wpisać cmd i wybrać „Uruchom jako administrator” z menu kontekstowego.

Jak przedłużyć Windows 7? - zdjęcie

Następnie w nowym oknie wpisujemy polecenie „slmgr.vbs –dli”, a następnie naciskamy klawisz ENTER, aby sprawdzić bieżący stan okresu próbnego. Aby zresetować obecnie obowiązujący okres próbny wpisujemy „slmgr.vbs –rearm”, a następnie nacisnąć klawisz ENTER.

Jak przedłużyć Windows 7? - zdjęcie 2

Po wykonaniu powyższych czynności należy ponownie uruchomić komputer.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: