SOFTWAREJak przenieść pliki systemowe do pamięci operacyjnej?

Jak przenieść pliki systemowe do pamięci operacyjnej?

Jeśli na dysku twardym pozostało nam niewiele miejsca i nie jesteśmy w stanie niczego na chwilę obecną wykasować, komputer może działać nieco wolniej – pamięć podręczna przestaje wtedy działać tak, jak powinna. Ma to również miejsce w przypadku oszczędnych dysków twardych. Czy jest sposób na to, aby nieco przyspieszyć komputer?

Owszem, jest i co najważniejsze, nie jest to operacja trudna do wykonania. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie przewiduje ingerencję w rejestry systemu, więc początkujący użytkownicy powinni bardzo uważać! Co więcej, aby poniższa rada zadziałała, a jej zastosowanie miało sens, komputer musi być wyposażony w co najmniej 4 GB pamięci RAM. Jeśli ten aspekt jest spełniony, przejdźmy do dzieła.

W pierwszej kolejności otwieramy Edytor rejestru systemowego. W tym celu wchodzimy w Menu Start, a następnie wpisujemy polecenie regedit i wciskamy klawisz Enter. Następnie przechodzimy do klucza Session Manager podążając poniższą ścieżką:

 HKEY_LOCAL_MACHINE -> SYSTEM -> CurrentControlSet -> Control -> Session Manager

Jak przenieść pliki systemowe do pamięci operacyjnej? - zdjęcie

W następnym kroku zmieniamy wartość klucza. W tym celu klikamy raz na Memory Magement, a następnie dwukrotnie na DisablePagingExecutive. Po chwili pojawi się okno z wartością 0 – zmieniamy wartość na 1 i potwierdzamy klikając na OK. Po ponownym uruchomieniu systemu wszystkie zmiany zostaną zastosowane.

Jak przenieść pliki systemowe do pamięci operacyjnej? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: