SOFTWAREJak w Wordzie zrobić ułamek?

Jak w Wordzie zrobić ułamek?

Word to nie tylko narzędzie do pisania wypracowań, prac magisterskich czy licencjackich, lub też kwiecistych poematów, ale również do tworzenia skomplikowanych działań matematycznych. Niestety w matematyce niezbędne są specjalne znaki, a ich nie znajdziemy na klawiaturze. Oczywiście nie mówimy o znakach dodawania, odejmowania, nawiasów itp. Chodzi o coś bardziej skomplikowanego np. ułamki. Jak je zrobić w programie Word?

Aby wstawić do dokumentu tekstowego znak ułamka, otwieramy nowy dokument, a następnie przechodzimy do zakładki Wstawianie i w grupie Symbole klikamy na format Równanie. W następnym kroku wybieramy opcję Wstaw nowe równanie.

Jak w Wordzie zrobić ułamek? - zdjęcie

Po chwili w oknie roboczym pojawi się pole równania, które możemy dowolnie przekształcać do indywidualnych potrzeb. Oprócz tego uaktywni się nowa zakładka – Projektowanie. Z niej możemy wybrać wiele znaków matematycznych, między innymi ułamek.

Jak w Wordzie zrobić ułamek? - zdjęcie 2

Aby dodać ułamek, klikamy na odpowiednią opcję, a następnie wybieramy interesujący nas typ znaku. Po chwili ułamek pojawi się w polu równania – wystarczy uzupełnić wolne pola odpowiednimi liczbami.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: