SOFTWAREJak przyspieszyć Windows 7?

Jak przyspieszyć Windows 7?

Prędkość komputera, a konkretniej jego zdolności obliczeniowe w głównej mierze zależą od zastosowanych parametrów. Jeśli procesor jest słaby, żadne sztuczki, programy i zabiegi nie pomogą. Na szczęście istnieje kilka sposobów na usprawnienie działania systemu operacyjnego Windows 7. Sprawdźmy więc, jak wyłączyć niepotrzebne dodatki, które spowalniają ogólną pracę.

Najprostszym sposobem jest wyczyszczenie dysków z niepotrzebnych śmieci, np. programem CCleaner, ale jest to działanie na krótką metę i zaleca się przeprowadzanie operacji czyszczenia co najmniej raz w miesiącu. Jeśli zależy nam na zwiększeniu wydajności na dłuższy okres czasu, możemy się pokusić o wyłączenie zbędnych opcji, z których nie korzystamy. W niektórych przypadkach wyłączenie pewnych funkcji może przyspieszyć działanie komputera, choć powinniśmy być bardzo rozważni – jeśli wyłączymy coś ważnego, możemy uszkodzić system.

Aby wyłączyć wybrane funkcje systemu Windows 7 otwieramy Menu Start, a następnie przechodzimy do Panelu Sterowania i wybieramy narzędzie Programy i funkcje. Następnie w nowo otwartym oknie po lewej stronie znajdziemy funkcję Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows – klikamy na nią.Po chwili pojawi się niewielkie okno, w którym znajdziemy listę wszystkich funkcji systemowych. Aby wyłączyć daną funkcję, wystarczy ją odznaczyć. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy wyłączyć np. funkcje i programu multimedialne, takie jak Windows DVD Maker, Windows Media Center i Windows Media Player. Jest to wskazane wtedy, gdy korzystamy z programów alternatywnych. Oprócz tego możemy wyłączyć gry systemowe wraz z grami internetowymi, jak również przeglądarkę Internet Explorer, jeśli korzystamy z alternatywy.

Po wyłączeniu (lub włączeniu) wybranych funkcji, klikamy na OK i czekamy, aż system wprowadzi zmiany. Warto również pamiętać, że funkcje nie są usuwane z komputera, a jedynie wyłączane – jeśli zechcemy je włączyć ponownie, w każdej chwili możemy powrócić do przedstawionych wyżej ustawień. Po zakończeniu całego procesu należy ponownie włączyć i wyłączyć komputer.

2+2=