GRYJak uruchomić internet w PS4?

Jak uruchomić internet w PS4?

Konsola nowe generacji bez podłączenia do sieci traci sporo ze swoich możliwości, więc warto skonfigurować połączenie internetowe w PS4. 

 

Jak uruchomić internet w PS4? Pierwsza sprawa to wybór czy podłączamy konsolę przewodowo czy bezprzewodowo. 

 

Jak uruchomić internet w PS4? - zdjęcie

 

W przypadku połączenia kablem ethernet należy podłączyć go do portu LAN znajdującego się z tyłu urządzenia. Usłyszymy charakterystyczny klik i możemy przystąpić do konfiguracji w menu konsoli. 

 

Po uruchomieniu konsoli wejdź do Ustawień. Wybierz pozycję Sieć, następnie wybierz podmenu Skonfiguruj połączenie internetowe. Następnie wybierz opcję Użyj kabla sieciowego. W przypadku połączenia WiFi w tym samym menu wybierz opcję Użyj WiFi

 

Podczas konfiguracji system może wymagać dodatkowych danych adresu IP czy serwera proxy. Te informacje są unikalne, więc jeśli nie posiadasz tych informacji, konieczne jest skontaktowanie się z dostawcą usług internetowych. 

 

Jak uruchomić internet w PS4? - zdjęcie 2

 

Jeśli nie posiadasz konta w PlayStation Network, twoim kolejnym krokiem jest jego utworzenie, by otrzymać dostęp do gry online, sklepów i innych funkcji dodatkowych. Wybierz pozycję PSN w menu i wybierz opcję Wpisz się do PSN. Utwórz konto podając dane do rejestracji. Potem możesz korzystać ze wszystkich funkcji sieciowych w PS4.

Autor

Michał
2+2=

Komentarze - Jak uruchomić internet w PS4?

  • ~ Bartkowsky Czy jak mam ps+ to mogę pobierać gry bez internetu!

PARTNERZY SERWISU: