SOFTWAREJak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

Uruchamianie komputera w trybie awaryjnym bywa często bardzo pomocne przy konieczności usunięcia złośliwych wirusów czy doinstalowania uszkodzonych sterowników, które uniemożliwiają poprawne odpalenie systemu operacyjnego w trybie standardowym. Jednak nie każdy wie, w jaki sposób zmusić nasz komputer do uruchomienia się w trybie awaryjnym. Poradnik ten krok po kroku przedstawi instrukcję uruchamiania systemu w trybie awaryjnym. Całość opracowana została dla systemów Windows XP,Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8.

 

 

Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7.

 

Na początku z menu start wybieramy Uruchom ponownie komputer. Po ponownym odpaleniu się maszyny, na ekranie widoczne są instrukcje BIOS-u. Sposób ich wyświetlania zależy od producenta płyty głównej. Pod koniec ładowania się BIOS-u należy wcisnąć klawisz F8 (można wciskać go kilkukrotnie, by mieć pewność uruchomienia się odpowiedniego menu). Po kilku sekundach powinno pojawić się menu zaawansowanych opcji systemu Windows, z którego za pomocą strzałek na klawiaturze wybieramy Tryb Awaryjny lub Tryb Awaryjny z obsługą sieci jeśli chcemy mieć dostęp do Internetu i wciskamy Enter. W ten oto sposób system Windows zostanie uruchomiony w Trybie Awaryjnym.

 

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym? - zdjęcie

 

Windows 8

 

W przypadku najnowszej wersji okienek Microsoftu sprawa wygląda bardzo prosto. Po rozwinięciu prawego paska systemowego, wybieramy  sekcję Zasilanie. Aby zrestartować system w trybie awaryjnym przytrzymujemy na klawiaturze klawisz Shift i trzymając go klikamy w opcję Uruchom ponownie. Teraz na niebieskim ekranie wchodzimy w Rozwiąż problemy i tak klikamy w Ustawienia uruchamiania > Opcje zaawansowane i kolejno Uruchom ponownie. Teraz po restarcie systemu mamy możliwość wybrania trybu awaryjnego za pomocą klawisza z cyfrą 4

 

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym? - zdjęcie 2

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: